Historia marki BQ

Ma rynku smartfonów pojawiają się nowi producenci, którzy wnoszą delikatny powiew świeżości do świata wielozadaniowych urządzeń mobilnych. Coraz częściej nowe marki nie oferują taniego sprzętu wątpliwej jakości, lecz ciekawe, niespotykane dotąd rozwiązania, które stanowią interesującą alternatywę dla znanych i dostępnych na rynku od wielu lat producentów. Jedną z takich marek jest BQ, która ma już na koncie imponujące osiągnięcia. Zacznijmy od analizy tego, co udało mu się osiągnąć w świecie smartfonów.

Smartfony z Ubuntu

Smartfon Aquarius E 4,5 Ubuntu to pierwszy wielozadaniowy telefon komórkowy dostępny na rynku w regularnej sprzedaży, który zamiast popularnego Androida, iOS-a czy Windows Phone ma zainstalowane Ubuntu. Urządzenie pojawiło się na rynku w pierwszych trzech miesiącach 2015 roku i cieszyło się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Chociaż telefon nie miał wyśrubowanych parametrów jak na czasy, w których pojawił się na rynku, użytkownicy relacjonowali, że działał poprawnie. Producent pokazał, że można stworzyć smartfona z innym systemem operacyjnym, niż wymienione wcześniej trzy najpopularniejsze i odnieść sukces.

Telefon BQ Aquaris X5

Obecnie producent posiada w ofercie kilka smartfonów. Flagowe modele mają w nazwie literę X. Jednym z najpopularniejszych flagowców tego producenta jest BQ Aquaris X5, który pojawił się na rynku pod koniec 2015 roku. Obecnie urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach z różnymi systemami operacyjnymi - Androidem lub Cyanogenem OS (bazującym na systemie z zielonym ludzikiem).

Tablet z Ubuntu

Producent BQ jako pierwszy w historii wypuścił na rynek tablet oparty na Ubuntu. Aquaris M10 Ubuntu Edition to 10-calowy tablet, który miał być alternatywą dla urządzeń opartych na Androidzie, Windowsie oraz urządzeń Apple. Urządzenie bardzo ciekawe, aczkolwiek nie odniosło wielkiego sukcesu. Użytkownicy wybrali jednak urządzenia pracujące na tradycyjnych systemach operacyjnych lub po prostu nie skusiły ich parametry sprzętu, które jednak nieco odstawały od popularnych urządzeń Samsunga czy Huaweia.

Aquaris M10 Ubuntu Edition

Drukarki 3D

BQ słynie nie tylko z produkcji przenośnej elektroniki, ale i z technologii druku 3D. Producent wprowadził na rynek kilka modeli drukarek 3D, które spełnią oczekiwania zarówno amatorów, gadżeciarzy, jak i miłośników elektroniki. W ofercie znajdziemy standardowe drukarki 3D, ale też takie do do samodzielnego montażu i konfiguracji. POnadto tego typu urządzenia marki BQ można również obsługiwać ze smartfona, co jest ich niewątpliwym atutem.

Drukarka 3D BQ Witbox 2

BQ choć jest dość młodą firmą, bardzo prężnie się rozwija. Dzięki temu, że działa na wielu płaszczyznach, ma duże szanse na dynamiczny rozwój w najbliższych latach nie tylko w dziedzinie smartfonów i druku 3D, ale też robotyki. Użytkownicy szukający alternatyw dla drogich sprzętów zdecydowanie mogą śledzić poczynania przedsiębiorstwa, gdyż z pewnością znajdą coś ciekawego dla siebie.

Dla osób, które są posiadaczami telefonów marki BQ, mamy dobrą wiadomość. W naszej ofercie znajdują się etui, szkła oraz folie na popularne modele tego producenta. Zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu i śledzenia kolejnych nowości sklepowych ;)

Etui na modele BQ - sprawdź

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.