Historia marki Huawei

Huawei to jedna z najbardziej fascynujących historii we współczesnym biznesie. W trzydzieści lat marka przeszła drogę od producenta przełączników telefonicznych do jednej z największych firm IT na świecie. Telefony Huawei są dziś znane ze świetnej jakości i innowacyjnych rozwiązań, a firma zatrudnia na całym świecie niemal 200 tysięcy osób.

Huawei - technologiczna gwiazda miasta Shenzhen

Pewnie nie byłoby marki Huawei, gdyby nie niesamowita transformacja miasta Shenzhen. Dziesięciomilionowa metropolia była pod koniec lat 80. niewielkim miasteczkiem rybackim. Postanowiono jednak utworzyć tam specjalną strefę ekonomiczną. Dzięki temu miasto niezwykle szybko się rozwinęło, a w 1987 roku powstała tam firma Huawei. Choć ma dziś ona w swojej ofercie sprzęt bardzo różnorodny sprzęt telekomunikacyjny, to właśnie telefony Huawei są najlepiej znanym jej produktem. Firma nie zadowala się jednak tylko sprzedażą telefonów i nieustannie pracuje również nad nowymi rozwiązaniami. W działach badawczo-rozwojowych firmy, które są zlokalizowane na całym świecie, pracuje ponad 76 tysięcy osób. Ciekawostką jest logo z kwiatem, które widnieje na smartfonach i tabletach Huawei. Według niektórych językoznawców, nazwa "Huawei" oznacza właśnie po chińsku "kwiat". Inni jednak uznają, że nazwa to chińska transkrypcja słowa "wspaniałość".

Smartfony Huawei - jakość za rozsądną cenę

Początkowo chiński producent zyskiwał popularność w Europie dzięki budżetowym smartfonom. Taka była na przykład seria Y. Jednak z czasem firma zdobyła również zaufanie klientów z nieco droższej oferty. Kompaktowa i designerska seria Huawei Nova sprzedawała się od początku bardzo dobrze. Obecnie Chińczycy mają w ofercie także modele, które mogą konkurować z najbardziej prestiżowymi markami świata. Tu producent przygotował dwie serie: Huawei Mate oraz Huawei P. Urządzenia te oferują typowe funkcje, ale ich cena jest niejednokrotnie dużo niższa od produktów większości konkurentów. Ponadto, dla klientów, którzy poszukuję smartfonów z bardzo dobrą specyfikacją i stosunkowo niską ceną Huawei stworzyło markę Honor. W ofercie tego chińskiego przedsiębiorstwa znajdziemy również inne urządzenia mobilne, którymi są tablety Mediapad. Seria zadebiutowała w 2011 roku i obecnie dostępnych jest już wiele urządzeń z tej linii z różnymi parametrami. Huawei oferuje więc świetne produkty i innowacyjne rozwiązania, ale ciągle w rozsądnych cenach.

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.20 / 5.0 (2)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.