Historia marki Samsung

Firma Samsung jest znana europejskiemu klientowi przede wszystkim z produkcji telefonów, tabletów oraz elektroniki użytkowej. Aż trudno uwierzyć, że początki tego konglomeratu sięgają 1938 roku. To wtedy południowokoreański biznesmen Lee Byung-chul założył firmę, która początkowo zajmowała się handlem oraz przetwórstwem rolno-spożywczym.

Rozwój działu elektroniki

Dziś Samsung działa w różnych branżach, takich jak chemia, lotnictwo, hotelarstwo, budownictwo czy motoryzacja. Własnością firmy jest nawet Everland - największy park rozrywki w Korei Południowej. Marka jest jednak najbardziej znana ze swojej elektroniki użytkowej jak monitory, tablety i smartfony. Na ten rynek Koreańczycy weszli w latach 60. XX wieku jako Samsung Electric Industries i od tego czasu, z coraz większymi sukcesami budują na nim swoją pozycję. Dziś firma jest uważana za jedną z największych i najbardziej wartościowych spółek IT na świecie.

Urządzenia marki samsung

Samsung w Polsce

Samsung stosunkowo wcześnie zauważył nie tylko potencjał polskiego rynku, ale też talent rodzimych programistów. Już w 2000 roku Koreańczycy otworzyli w Warszawie badawczo-rozwojowe centrum, które początkowo zajmowało się dekoderami telewizyjnymi. Obecnie dział skupia się przede wszystkim nad systemami mobilnymi. Warto wspomnieć, że dla Koreańczyków stołeczne centrum rozwojowe firmy jest uznawane za najważniejsze w całej Europie.

Flagowe linie smartfonów

Firma zaprezentowała swój pierwszy telefon komórkowy już w 1988 roku. Był to model SH-100. Od tamtej pory urządzenia mobilne tej marki zyskiwały coraz większą popularność. Jednak pod względem sprzedaży, gigant z Korei długo musiał uznawać wyższość swoich europejskich konkurentów, przede wszystkim Nokii. Dopiero era smartfonów pozwoliła marce wyrosnąć na lidera, a pierwszy model z serii Galaxy pojawił się w połowie 2009. Rok później zadebiutowała linia Galaxy S, która dziś jest wizytówką Koreańczyków. Drugą, najbardziej rozpoznawalną serią Samsunga jest Galaxy Note, której premiera miała miejsce na berlińskich targach IFA w 2011 roku. Smartfony odznaczały się znacznie większymi ekranami oraz dołączonym rysikiem. Dziś jest to druga flagowa seria producenta z Seulu.

Telefony marki Samsung

Telefony i akcesoria marki Samsung

Firma Samsung jednak stale rozwija flagowe linie, ale też ma w ofercie wiele wartych uwagi smartfonów z niskiej i średniej półki. Najbardziej znanymi seriami telefonów i tabletów są Galaxy A, J, Xcover oraz Tab. Jednakże Samsung pracuje też nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Na przykład dzięki urządzeniu Gear VR, firma stała się jednym z liderów w sprzedaży zestawów do tzw. rzeczywistości wirtualnej. Rosnąca rola koncernu w świecie IT to zasługa coraz lepszej jakości sprzętu, ale i nowatorskich rozwiązań - a nad nimi pracują rzesze zdolnych inżynierów i programistów - również w Warszawie.

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.