Historia marki Wiko Mobile

Wiko Mobile jest bardzo młodym przedsiębiorstwem, gdyż istnieje na rynku od 2011 roku. Firma powstała w Marsylii we Francji, a jej założycielem jest Cedric Wilmots. Silny nacisk na rozwój, a także spore zaufanie klientów sprawiło, że spółka została jednym z czołowych sprzedawców urządzeń mobilnych na terenie Francji.

Zaledwie trzech lat potrzebowało francuskie przedsiębiorstwo do osiągnięcia olbrzymiej popularności w swoim kraju. Już w 2013 roku jej udział w tamtejszym rynku wynosił 7%, a sprzedaż zamknęła się w liczbie 2,6 miliona urządzeń! W samej Francji sprzedano wtedy 1,7 mln smartfonów, co przyniosło firmie drugą pozycję, zaraz za Samsungiem! Rok po osiągnięciu sukcesu rozszerzono działalność na rynkach zewnętrznych - początkowo w Wietnamie i Wielkiej Brytanii, a później w Polsce i m.in. Belgii oraz Ugandzie. Jednymi z pierwszych modeli jakie oficjalnie pojawiły się w naszych sklepach były Wiko Highway i Wiko Rainbow, które do dziś cieszą się sporym uznaniem.

Co wpłynęło na tak szybki rozwój francuskiego dostawcy? Jednym z powodów jest świetny design smartfonów. Gdy większość chińskich, młodych marek próbowało stylizować swoje produkty bazując na amerykańskich telefonach, Francuzi postawili na oryginalność. Nowoczesne wzornictwo projektowane w oparciu o gusta młodych ludzi było strzałem w dziesiątkę. Patrząc na wiele różnych modeli smartfonów bez problemu można wskazać te od Wiko Mobile!

Kolejną zaletą francuskich urządzeń jest bardzo niska cena i ponadprzeciętna jakość! Wiko Highway z 8-rdzeniowym procesorem MediaTek MT6592 i zegarem 2 GHz oraz z aparatem o matrycy 16 Mpix kosztował premierowo w Polsce jedyne 1399 zł. Z kolei Rainbow Jam o ekranie 5 cali, czterordzeniowym procesorem i dwoma slotami na karty SIM można było nabyć w cenie 629 zł. Najtańszy model, który był oznaczony jako Sunset, miał cenę niższą niż 300zł!

Z pewnością Wiko Mobile jest firmą stawiającą na niską cenę i możliwie jak najwyższe zaawansowanie technologiczne swoich produktów. Jaki będzie dalszy rozwój Francuzów, którzy jednocześnie są większościowym udziałowcem chińskiej grupy TINNO Mobile? Czas pokaże… Warto jednak interesować się marką!

Dzisiaj na polskim rynku dostępnych jest kilkanaście modeli telefonów Wiko. Jednym z najnowszych jest Ufeel, o którym już wspominaliśmy blogu. W ofercie naszego sklepu można także nabyć akcesoria ochronne na urządzenia francuskiej spółki. Do wyboru jest kilkaset wzorów etui na Wiko, a także szkła hartowane i folie ochronne! :) Osoby, które pragną mieć telefon w niecodziennym stylu, zachęcamy do skorzystania z kreatora, gdzie w szybki sposób można stworzyć case z własnym nadrukiem na modele Wiko Mobile.

 

*Zdjęcia i okładka pochodzą ze strony producenta.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.