Historia marki Xiaomi

Xiaomi to chińska marka, która debiutowała w 2010 roku i w ciągu kilku kolejnych lat przebojem zdobyła rzeszę zwolenników na całym świecie. Kluczem do sukcesu okazała się produkcja jakościowych smartfonów w konkurencyjnych cenach, a w dalszej kolejności rozszerzenie asortymentu o elektronikę użytkową, która śmiało może konkurować z najpopularniejszymi markami nie tylko na polu cen, ale także jakości. Mimo, że markę Xiaomi powołało do życia aż ośmiu założycieli, to za ojca jej sukcesu uznawany jest Lei Jun, znajdujący się w czołówce rankingu najbogatszych Chińczyków. Główna siedziba firmy znajduje się w Pekinie.

Ciekawostką jest, że pierwszym produktem firmowanym logo marki Xiaomi nie był wcale smartfon, ale… nakładka oparta na systemie operacyjnym Android. Producent instalował ją na wszystkich swoich smartfonach, chociaż wielu sceptyków zarzucało jej twórcom, że większość pomysłów została skopiowana z iOS oraz charakterystycznego dla Samsunga systemu Touch Wizz. Xiaomi przetrwało jednak falę krytyki i fani autorskiej nakładki mogą cieszyć się już kolejną, siódmą wersją.

Xiaomi

fot. cyanmod.pl

W 2011 roku światło dzienne ujrzał pierwszy flagowy smartfon Xiaomi Mi I, którego głównym atutem był doskonały stosunek ceny do jakości. Model bardzo szybko zdobył olbrzymią popularność nie tylko w Chinach, ale także w Europie i Ameryce Północnej. 7 milionów sprzedanych egzemplarzy to wynik, o jakim debiutant nie śmiał nawet marzyć. Tymczasem marka nie spoczęła na laurach i rok później wypuściła kolejny model o fantastycznej specyfikacji. Xiaomi Mi II osiągnął jeszcze lepszy wynik sprzedażowy niż jego poprzednik. Dzięki temu, niespełna dwa lata od powstania, wartość marki szacowana była na 4 miliardy dolarów. Warto podkreślić, że do sukcesu przyczyniła się m.in. dystrybucja bez potrzeby tworzenia własnych punktów stacjonarnych oraz wycena produktów minimalnie przewyższająca wydatki niezbędne podczas procesu produkcji.

W 2013 roku w sprzedaży pojawił się pierwszy smartfon oznaczony nazwą Redmi, którym marka tradycyjnie już zdobyła uznanie na całym świecie. Wszystko za sprawą niskiej ceny, atrakcyjnego designu i przyzwoitych parametrów. Kolejne modele smartfonów rozchodziły się w mgnieniu oka. Ekspansja firmy na nowe rynki pozwoliła jej znaleźć się w światowej czołówce producentów smartfonów.

Xiaomi Redmi Note 3

fot. gadgets.ndtv.com

Rok 2014 przyniósł z kolei urządzenie Redmi Note, które tradycyjnie okazało się strzałem w dziesiątkę chińskiego producenta. Obecnie na rynku świetnie radzi sobie smartfon Xiaomi Redmi Note 3, który praktycznie spełnia wszystkie warunki, aby traktować go jako phablet. Przekątna ekranu urządzenia wynosi 5,5 cala, co przy rozdzielczości 1920 × 1080 daje świetny wynik 403ppi. 8-rdzeniowy procesor Mediatek Helio x10 taktowany 2,0 GHz, zastosowanie 6-rdzeniowego układu graficznego PowerVR Rogue G6200 oraz 2 GB pamięci RAM LPDDR3 to imponujące połączenie, które zapewni płynność działania urządzenia. Warto podkreślić, że w Xiaomi Redmi Note 3 znalazło się miejsce na baterię o pojemności aż 4000 mAh, przy jednoczesnym zachowaniu smukłej linii słuchawki. Phablet w metalowej obudowie dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym i grafitowym. Do dyspozycji użytkownika oddano 16 GB pamięci wewnętrznej.

Oczywiście, dysponując urządzeniem, które swoimi parametrami gwarantuje długą i wydajną pracę, warto zastanowić się nad odpowiednią ochroną. Etui do telefonów Xiaomi to świetny pomysł dla wszystkich, którzy dbają o swój sprzęt i pragną zachować go w doskonałej formie. Bez względu na posiadany model, w ofercie naszego sklepu znajduje się szeroka gama etui do telefonów Xiaomi, które spełnią oczekiwania wymagających użytkowników.

etui na Xiaomi

Powyżej zaprezentowaliśmy etui z serii Fantastic Case na smartfony: Redmi Note 2, Redmi 3, Redmi Note 3, Mi4c, Mi5. Więcej wzorów z różnych kolekcji na telefony marki Xiaomi znajdziecie tutaj

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONYARSTECHNICA.COM  

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Wybierz jedną z powyższych ocen.