HTC One M9 – specyfikacja

Niedawno miał premierę najnowszy flagowiec firmy HTC, a mianowicie model One M9. I niestety trzeba przyznać, że nie może się pochwalić zbyt wielką liczbą innowacji.

htc one m9

fot. computerbild.de

Z wyglądu M9 wygląda nieco jak poprzedni model M8. Jest niewiele mniejszy – niecały milimetr węższy od poprzednika i nieco ponad półtora milimetra krótszy. Daje to wymiary 144,60 × 69,70 × 9,61 milimetrów przy wadze 157 gramów. To, co wizualnie może odróżniać One M9 od poprzednika jest przesunięcie przycisku Power na bok obudowy. Dodatkowo rozdzielono przyciski odpowiadające za regulację głośności. Są to zmiany dość praktyczne i poprawiające komfort użytkowania, jednak w dalszym ciągu pozostają dość kosmetyczne. Niewielkie zmiany można zauważyć też w samej obudowie – w poprzedniej wersji tył i boki były wykonane z jednego aluminiowego elementu, model M9 stosuje obudowę warstwową. Ponownie, jest to tylko zmiana kosmetyczna, na pierwszy rzut oka nieomal niezauważalna.

Pod względem ekranu nie zaszły właściwie żadne zmiany – w dalszym ciągu dysponujemy pięciocalowym wyświetlaczem z 1920 × 1080 px i 441 ppi. Warto zauważyć, że model HTC One M8 miał dokładnie te same parametry. Wprawdzie w dalszym ciągu jest to rozwiązanie wystarczające, jednak w przypadku urządzenia z tej półki cenowej brak zmian trochę rozczarowuje.

htc one m9

fot. techburgh.com

Z kolei wnętrze telefonu zostało znacznie poprawione. Mamy do czynienia z ośmiordzeniowym Snapdragonem, który gwarantuje stabilną i płynną prace urządzenia. Dodatkowo smartfon dysponuje 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Można ją dodatkowo powiększyć za pomocą kart SD nawet o 128 GB. Poprawiono tez baterię, w najnowszym modelu standardem jest 2840 mAh. Mimo potężniejszego źródła zasilania smartfon nie przegrzewa się, nawet przy dużych przeciążeniach. Owszem, czuć wzrost temperatury pod obudową, jednak nie powoduje on większego dyskomfortu.

Znacząca i odczuwalna zmiana zaszła w przypadku aparatu. W najnowszym modelu jest to matryca 20 Mpx o rozdzielczości 5248 × 3936 px. Choć jest to spory progres w stosunku do poprzedniego modelu, to na tle urządzeń konkurencyjnych nie wyróżnia się niczym szczególnym.

HTC One M9 jest jednak jedynie nieco poprawioną wersja modelu z poprzedniego roku. Na pierwszy rzut oka można obydwa modele pomylić, gdyż nawet wizualnie niewiele się zmieniło. Czyżby HTC uznało, iż ich produkt jest na tyle dobry, że wystarczy lekkie odświeżenie? Jednak konkurencja nie śpi i wkrótce zobaczymy, czy taka strategia się opłaci.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.