Huawei AM-115 - test słuchawek

Słuchawki to najpopularniejszy dodatek do smartfonów i tabletów. Jednakże sam wybór dobrego akcesorium tego typu nie jest łatwy - na rynku są tysiące produktów o różnych właściwościach, a ich ceny nie zawsze idą w parze z jakością. Po teście zestawu marki Blue Star, o którym możecie przeczytać na blogu, wzięliśmy pod lupę kolejne słuchawki douszne. Tym razem sprawdziliśmy model AM-115 marki Huawei.

Słuchawki Huawei AM-115

Wpisując w wyszukiwarkę model AM-115 znajdziemy słuchawki oznaczone brandem Honor lub Huawei. Oczywiście oba produkty są podobne - jedynie design produktu został dopasowany do dwóch linii smartfonów, którymi zarządza chińskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Shenzhen. Co zatem oferują słuchawki, których cena nie przekracza 30 złotych?

Konstrukcja i specyfikacja

Huawei AM-115 to zestaw słuchawkowy douszny. Choć sam kształt słuchawek przypomina klasyczny, to jednak dzięki specjalnemu wyprofilowaniu dźwięk zostaje zatrzymany pomiędzy uchem a słuchawką. W ten sposób nie narazimy się nikomu, gdy będziemy głośniej słuchać muzyki np. jadąc autobusem. Niestety wygłuszenie słuchawek jest przeciętne i dźwięki z otoczenia mogą docierać do ucha. Jednakże wszystko zależy od tego, do jakiego urządzenia podłączymy akcesorium - oporność słuchawek wynosi 32Ω. Impedancja przekłada się na poziom brzmienia i im jest niższa, tym mniej energii trzeba dostarczyć, by osiągnąć pożądaną głośność

konstrukcja słuchawek Huawei AM-115

Konstrukcja słuchawek jest uniwersalna - w zestawie nie znajdziemy dodatkowych nakładek, które dopasowują wtyk, aczkolwiek akcesorium nie wypada z ucha i dobrze do niego przylega. Ponadto sam materiał konstrukcji jest bardzo dobrej jakości - zarówno obudowa słuchawek, jak i mini pilot na kablu zostały wytworzone z grubego plastiku o wygładzonej strukturze.

Długi kabel z pilotem i mikrofonem

Przewód słuchawek jest średniej jakości. Jego otoka została wytworzona z gumy, która może z czasem zżółknąć. Ponadto jest ona dość cienka i łatwo się plącze - warto więc pamiętać o odpowiednim przechowywaniu słuchawek, aby nie uległy zniszczeniu.

Huawei AM-115

Na 115-centymetrowym przewodzie wbudowany jest pilot, którym możemy kontrolować poziom głośności muzyki, a także odbierać i kończyć połączenia głosowe. Mikrofon jest na tyle wysoko usytuowany, że nie trzeba dodatkowo zbliżać zestawu do ust, aby nasz rozmówca wyraźnie nas słyszał. Niestety przy ulicznym hałasie przetwornik zbiera trochę szumu, aczkolwiek poziom przetwarzania dźwięku jest i tak na dobrym poziomie, w porównaniu z wieloma innymi zestawami w podobnej cenie.

Huawei AM-115 - warte uwagi

Podsumowując wszystko, słuchawki Huawei AM-115 są dobrym dodatkiem do smartfona czy komputera, jednakże ich przeznaczenie jest do użytku w miejscach o mniejszym natężeniu hałasu. Bardzo dobrze sprawdzą się zatem w domu oraz podczas podróży pociągiem, a także przy uprawianiu sportu. Jeden punkt odejmujemy za jakość otoki przewodu. Ta jest dużo gorsza niż w słuchawkach iV-5, które testowaliśmy niedawno. Jednak starannie zwijając kabel i wkładając słuchawki do pokrowca po użyciu powinny służyć przez długi czas.

Ocena 4

Słuchawki Huawei AM-115 - sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (7)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.