Huawei Nova 2 i Huawei Nova 3 - porównanie

Huawei zapowiada nowego smartfona, model Nova 3, który będzie się wyróżniał czterema aparatami. Czy premierowy przedstawiciel linii Nova otrzymał lepsze parametry od zeszłorocznego poprzednika, Nova 2? Sprawdziliśmy!

Różnice pomiędzy Huawei Nova 2 i Huawei Nova 3

huawei nova 2 i huawei nova 3 - różnice

Design modeli zdecydowanie się różni. Nova 3 to bezramkowiec z modnym obecnie wycięciem (nothem). Nova 2 to smartfon o klasycznej stylistyce, z szerszymi ramkami charakterystycznymi dla minionego sezonu. Smartfony różnią się także wielkością, proporcjami ekranu oraz umieszczeniem aparatów. Czy w specyfikacji technicznej urządzeń również występują rozbieżności?

• Nova 2 ma wymiary 142,20 x 68,90 x 6,90 mm. Premierowy model jest większy i mierzy 157,00 x 73,70 x 7,30 mm.

• Nova 2 wyposażony został w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Nova 3 otrzymał 6,30-calowy ekran o wyższej rozdzielczości - 1080 x 2340 px.

• Zeszłoroczny model wyposażony został w baterię o pojemności 2950 mAh. Akumulator wersji Nova 3 ma większą pojemność - 3750 mAh.

• Nova 2 dostępny jest z 64 GB pamięci wbudowanej i 4 GB pamięci RAM. Premierowy model będzie można nabyć w wersjach z 64 lub 128 GB pamięci na pliki i z 6 GB RAMu.

• Nova 2 wyposażony został w aparat główny o matrycy 12 Mpx z LEDem i stabilizacją AF. Starszy model posiada także drugą kamerkę o jakości 8 Mpx z diodą LED i funkcją AF. Aparat główny w Nova 3 to oczko o matrycy 16 Mpx z LEDem, AF i przysłoną f/1.8. Druga kamerka premierowego smartfona to moduł 24 Mpx z diodą LED, sensorem FF i optyką f/1.8.

• Przedni aparat Nova 2 posiada matrycę 20 Mpx. Przednia kamerka Nova 3 otrzymała jakość 24 Mpx, FF i przysłonę f/2.0. Aparat do selfie w modelu Nova 3 jest wspierany także przez drugie oczko o matrycy 2 Mpx z sensorem FF. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedni moduł zbiera dane o głębi, które są wykorzystywane do precyzyjnego nakładania efektu rozmycia - bokeh. Ponadto na przedniej kamerce w Nova 3 bazują funkcje dodatkowe, takie jak Face Unlock i 3D Qmoji.

• Model Nova 2 działa w oparciu o układ HiSilicon Kirin 659. Sercem Nova 3 jest topowy, potężny procesor HiSilicon Kirin 970.

Huawei Nova 2 vs. Huawei Nova 3 - podsumowanie

Huawei Nova 3 to smartfon o zdecydowanie lepszej specyfikacji technicznej niż model Nova 2. Znaczącej poprawie uległy praktycznie wszystkie najważniejsze parametry, takie jak proporcje i rozdzielczość ekranu, pamięć, bateria, aparat czy procesor. Widać, że producent podąża za najnowszymi trendami i nie chce pozostać w tyle za produktami konkurencji.

W tak obiecująco zapowiadającym się modelu oczekiwałoby się jednak zastosowania popularnego obecnie modułu NFC, umożliwiającego między innymi płacenie telefonem. Niestety w premierowym modelu producent nie zastosował tego rozwiązania. Cena modelu Nova 3 nie jest jeszcze znana, zatem ciężko określić jego konkurencyjność względem innych modeli smartfonów.  

Szeroki wybór etui na telefon Huawei Nova 2Szeroki wybór etui na telefon Huawei Nova 3

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (27)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.