Huawei Nova vs. Huawei Nova Smart - różnice

Huawei Nova ma świetny stosunek ceny do jakości oraz bardzo dobrze się prezentuje. Niedawno pojawił się na rynku Huawei Nova Smart, który wizualnie wygląda podobnie - a jak z parametrami technicznymi? Czym oba smartfony się od siebie różnią?

Różnice pomiędzy Nova i Nova Smart

Huawei Nova i Huawei Nova Smart - porównanie, róznice

Front obu smartfonów od Huawei wygląda bardzo podobnie. Jednak sporo różnic znajdziemy na jego tylnej części.

 • 1. Górna część klapki smartfona Nova posiada donacyjny pasek czego nie ma w nowszym modelu Nova Smart.
 • 2. Aparat główny wersji Huawei Nova jest umieszczony w lewym górnym rogu smartfona, a po jego prawej stronie znajduje się dioda LED. W Nova Smart kamerka została umieszczona w górnej części klapki na środku, a doświetlenie “przeskoczyło” na jej lewą stronę.
 • 3. Nowsza wersja telefonu Huaweia ma tylną klapkę mocniej ściętą na bokach. Nova z 2016 roku jest bardziej opływowa pod tym kątem.
 • 4. W obu smartfonach wejście audio znajduje się u góry konstrukcji urządzeń, ale w Nova Smart znajdziemy je po prawej stronie (patrząc na front smartfona), a w starszym modelu po lewej.
 • 5. Huawei Nova mierzy 141,20 x 69,10 x 7,10 mm i waży 146 gramów. Nowsza wersja jest większa, ale lżejsza. Jej wymiary to 143,50 x 69,69 x 7,60 milimetrów przy wadze 138 g.

To na tyle powierzchownych różnic. Znacznie więcej znajdziemy ich wewnątrz konstrukcji.

 • 1. Oba telefony mają wbudowane ekrany o przekątnej 5 cali, ale starszy model oferuje rozdzielczość 1080 x 1920 pikseli (441 ppi), a Nova Smart ma jedynie 720 x 1280 pikseli (294 ppi)
 • 2. Również baterie mają taką samą pojemność, jednakże w Nova znajdziemy funkcję szybkiego ładowania SmartPower 4.0, a w nowszym modelu wersję Quick Charge 3.0
 • 3. Huawei Nova Smart jest do kupienia w wersji z 2 GB RAM oraz 16 GB ROM. Huawei Nova z 2016 roku ukazał się w dwóch wariantach oferujących 32 lub 64 GB ROMu oraz 3 i 4 GB RAMu.
 • 4. W telefonie Nova znajdziemy procesor Snapdragon 625 8953 z ośmioma rdzeniami taktowanymi do 2,00 GHz. Wersja smart ma niższej klasy podzespoły: 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 435 8940 z zegarem 1,40 GHz.
 • 5. Adreno 505 to karta graficzna telefonu Huawei Nova. W starszym modelu jest GPU Adreno 506.
 • 6. Kamerki wbudowane w wersję z 2017 roku mają rozdzielczość 13 i 5 Mpix. Starsza wersja posiada matryce 12 i 8 Mpix.
 • 7. Oba smartfony posiadają czytnik linii papilarnych i czujnik zbliżeniowy. Dodatkowo, w Huawei Nova znajdziemy grawitacyjny, światła, magnetometr, żyroskop. Nova Smart posiada jedynie dodatkowo akcelerometr.

To najważniejsze różnice między telefonami. Warto też wspomnieć że telefon Huawei Nova kosztował premierowo 1699 złotych, a Huawei Nova Smart wyceniono na jedyne 199 Euro czyli poniżej tysiąca polskich złotych. Mamy zatem do czynienia z dwoma różnymi klasami urządzeń.

Dedykowane etui dla telefonów Huawei

Znajomość specyfikacji posiadanego modelu smartfona oraz jego dokładnej wersji bardzo się przydaje w wielu przypadkach. Przede wszystkim wtedy, gdy smartfon mamy ochotę sprzedać, gdyż łatwiej jest ocenić jego wartość. Ta będzie znacznie wyższa, gdy urządzenie nie będzie posiadało uszkodzeń mechanicznych. Jak utrzymać sprzęt w idealnym stanie? Polecamy specjalne akcesoria do telefonów - etui, szkła oraz folie ochronne. W naszym sklepie dostaniesz zarówno dopasowane case do Huawei Nova, jak i odporne futerały na Huawei Nova Smart. Oczywiście posiadamy również szkła i folie ochronne na telefony Huawei, a także wiele innych, przydatnych akcesoriów GSM.

Etui na telefon Huawei NovaEtui na telefon Huawei Nova Smart

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.80 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.