Huawei P Smart i Huawei P Smart Plus - porównanie

P Smart oraz jego większy następca, P Smart Plus to propozycje chińskiego producenta Huawei ze średniej półki. Czy model z plusem jest lepszy od wersji podstawowej? Sprawdziliśmy!

Huawei P Smart i Huawei P Smart Plus - różnice

Huawei P Smart i Huawei P Smart Plus - porównanie

P Smart i P Smart Plus wizualnie różnią się od siebie przede wszystkim wielkością oraz konstrukcją i rozmieszczeniem aparatów. Ponadto nowszy model wyróżnia się bardziej nowoczesnym designem. Huawei P Smart Plus posiada węższe ramki i modne wycięcie u góry ekranu - notch. Czy w specyfikacji technicznej urządzeń odnajdziemy więcej rozbieżności?

• Huawei P Smart mierzy 150,10 x 72,50 x 7,45 mm. P Smart Plus ma wymiary 157,60 x 75,20 x 7,60 mm

• Model podstawowy wyposażony został w 5,65-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2160 px i zagęszczeniu pikseli 427 ppi. P Smart Plus otrzymał 6,30-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2340 px i nieznacznie niższym zagęszczeniu pikseli - 409 ppi.

• P Smart posiada baterię o pojemności 3000 mAh. Akumulator modelu z plusem ma większą pojemność - 3340 mAh.

• Model podstawowy trafił na rynek w wersji z 32 GB pamięci wbudowanej i 3 GB RAMu. P Smart Plus dostępny jest z 64 GB pamięci na pliki i 6 GB pamięci RAM.

• P Smart wyposażony został w aparat główny o matrycy 13 Mpx, LED i funkcję AF. Większy model robi zdjęcia w wyższej rozdzielczości. Otrzymał aparat główny o matrycy 16 Mpx, z LEDem, funkcją AF i przysłoną f/2.2. Oba modele posiadają także drugie “oczka” o matrycy 2 Mpx z LEDem i sensorem FF.

• Przednia kamerka Huawei P Smart wyposażona została w matrycę 8 Mpx, sensor FF i przysłonę f/2.0. Aparat do selfie większego modelu otrzymał matrycę 24 Mpx, FF i optykę f/2.0. Przedni aparat modelu P Smart Plus wyposażony został także w drugie oczko o matrycy 2 Mpx oraz FF.

• Model podstawowy działa w oparciu o układ HiSilicon Kirin 659. Sercem wersji z plusem jest mocniejszy i wydajniejszy HiSilicon Kirin 710.

• P Smart posiada funkcję NFC. Model z plusem nie został wyposażony w ten moduł.

Huawei P Smart vs. Huawei P Smart Plus

Huawei P Smart Plus prezentuje się znacznie lepiej od wersji podstawowej. Posiada pojemniejszą baterię, większą ilość pamięci, lepszy aparat i procesor. W wersji z plusem producent nie zastosował jednak modułu NFC, co dla wielu użytkowników dyskwalifikuje ten model. Co ciekawe, funkcję tę odnajdziemy w wersji podstawowej - Huawei P Smart.

Szeroki wybór etui na telefon Huawei P SmartSzeroki wybór etui na telefon Huawei P Smart Plus

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.