Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus – porównanie

Premiera nowych flagowców marki Huawei odbyła się w pierwszym kwartale 2020 roku. najwydajniejsze modele z całej linii to Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus. Smartfony oferują niedoścignione dla konkurencji możliwości fotograficzne, ale także potężną moc obliczeniową oraz nowoczesny, wysoce estetyczny design. Który z nich bardziej opłaca się zatem kupić?

Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus – specyfikacja techniczna

1. Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus – porównanie

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wyłącznie wygląd smartfonów, różnice pomiędzy Huawei P40 Pro a Huawei P40 Pro Plus są niemal niezauważalne. Front obu telefonów jest identyczny – posiadają 6,58-calowy ekran AMOLED o niemal bezramkowej oprawie. W lewym, górnym rogu wyświetlacza umieszczono podwójny, przedni aparat fotograficzny, który tworzy miniaturowy, poziomy panel. Z tyłu smartfony różnią się tylko jednym, drobnym szczegółem. Jest nim piąty obiektyw tylnego aparatu fotograficznego w Huawei P40 Pro Plus. Z powodu jego obecności przesunięto także odrobinę lampę błyskową.

Czy więcej różnic pomiędzy Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus znajdziemy zatem w specyfikacji technicznej urządzeń?

• Huawei P40 Pro Plus posiada dwukrotnie większą pamięć wbudowaną od Huawei P40 Pro. Wynosi ona 512 GB, podczas gdy w P40 Pro dostępne jest 256 GB.

• Chociaż oba smartfony prezentują możliwości fotograficzne o zbliżonym poziomie, Huawei P40 Pro posiada teleobiektyw o większej matrycy 12 Mpx, która w modelu P40 Pro Plus wynosi 8 Mpx. Co ciekawe jednak, zoom bezstratny wypada na korzyść smartfona z mniejszą matrycą (dziesięciokrotny zamiast pięciokrotnego). Podobnie posiada on większy ekwiwalent ogniskowej.

• Czwarty obiektyw do pomiaru głębi także wypada na korzyść Huawei P40 Pro Plus, który dysponuje matrycą 8 Mpx. W przypadku P40 Pro producent nie podał jej wartości. W modelu z plusem użytkownik zyskuje także potrójny zoom bezstratny czwartego obiektywu.

• Huawei P40 Pro Plus wyposażono w dodatkowy, piąty obiektyw, który również służy pomiarowi głębi. Przekłada się to na jeszcze lepszą plastykę wykonywanych zdjęć.

Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus – podsumowanie

Jak wynika z powyższego porównania specyfikacji, nie ma zbyt wielu różnic pomiędzy smartfonami Huawei P40 Pro i Huawei P40 Pro Plus. Oba urządzenia posiadają takie same baterie, procesory, a nawet wielkość pamięci RAM. Huawei P40 Pro Plus przoduje natomiast w wielkości pamięci wewnętrznej oraz swoich możliwościach fotograficznych. Jeśli zatem planujesz wykorzystywać swój smartfon do fotografii i zależy Ci na dostępie do najlepszej na rynku technologii, możesz pokusić się o zakup P40 Pro Plus. Podwojona pamięć wewnętrzna z pewnością pomoże w magazynowaniu wykonanych fotografii. Oba smartfony reprezentują wysoką półkę cenową, jednak na dany moment Huawei P40 Pro Plus nie jest dostępny w oficjalnej sprzedaży w Polsce, dlatego nie możemy porównać różnicy w ich cenie.

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.