Huawei P8 Lite vs. Huawei P8 Lite 2017 - różnice

P8 Lite to model telefonu, który pobił wszystkie rekordy sprzedażowe producenta Huawei. Nic dziwnego, że pojawiła się zmodernizowana wersja. Sama nazwa niewiele się zmieniła, co może być mylące. Jak zatem rozpoznać, który model Huaweia P8 się posiada?

Różnice między Huawei P8 Lite, a Huawei P8 Lite 2017

Huawei P8 Lite, Huawei P8 Lite 2017, porównanie telefonów

P8 Lite i P8 Lite 2017 różnią się nie tylko podzespołami, ale również wyglądem - wystarczy spojrzeć na tylną obudowę by mieć pewność, czy posiada się model z 2015 czy 2017 roku.

  • 1. Huawei P8 Lite posiada kwadratowy aparat z diodą po jego lewej stronie. Nowsza wersja urządzenia ma okrągłą kamerkę i LED po jej prawej stronie.
  • 2. Model P8 Lite 2017 doczekał się wbudowanego czytnika linii papilarnych w miejscu. Model z 2015 roku nie posiada skanera.
  • 3. Starsza wersja urządzenia (P8 Lite) na ma bardziej kwadratowe wykończenia, względem nowego telefonu P8 Lite 2017.
  • 4. Klapka Huawei P8 Lite (2015) ma delikatną fakturę. Młodszy brat smartfona ma gładką obudowę.
  • 5. Logo producenta Huawei w nowym smartfonie jest umieszczone w dolnej części tylnego panelu. Model z 2015 roku ma je umieszczone niemal centralnie.
  • 6. Huawei P8 Lite jest mniejszy, a jego wymiary to: 143,0 x 70,6 x 7,7 mm. Huawei P8 Lite 2017 mierzy równo 147,2 x 7,9 x 7,6 milimetrów.

Dedykowane akcesoria ochronne

Są oczywiście inne sposoby, by sprawdzić model telefonu, bez potrzeby znajomości specyfikacji technicznej - wpis z informacjami znajdziesz również na naszym blogu. Dzięki znajomości dokładnej wersji posiadanego smartfona, nie pomylisz się podczas doboru akcesoriów dodatkowych. W naszym sklepie znajdziesz dedykowane etui na telefony Huawei - w tym na oba porównywane wyżej modele. Jednak wysokiej jakości futerały to nie wszystko, gdyż polecamy również nasze szkła hartowane i folie ochronne.
 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.