Huawei Y6 II vs. Huawei Y6 II Compact - różnice

Cała seria Y od producenta Huawei cieszy się sporą popularnością. Nic dziwnego - smartfony z tej rodziny mają całkiem dobrą specyfikację techniczną, a dodatkowo są w bardzo niskiej cenie. Jednakże ich design oraz samo nazewnictwo może być nieco mylące, szczególnie jeśli chodzi o modele telefonów Y6 II oraz Y6 II Compact. Jak je zatem rozróżnić?

Różnice między Huawei Y6 II, a Huawei Y6 II Compact

Różnice Huawei Y6 II Compact i Huawei Y6 II

Oba smartfony wyglądają niemalże identycznie, ale są pewne elementy, dzięki którym łatwo rozpoznać dany model. Najprościej sprawdzić wielkość urządzenia, gdyż Y6 II jest sporo większy od Compacta. Również komponanty na tylnej obudowe są różnie umiejscowione.

  • 1. Huawei Y6 II posiada okrągły aparat umiejscowiony w lewym górnym rogu panelu. Pod nim znajduje się dioda LED. Z kolei w modelu Y6 II Compact jest wbudowany kwadratowy aparat na środku panelu, a po jego prawej stronie znajduje się podwójna dioda.
  • 2. Model Y6 II Compact ma również dodatkowy przycisk boczny, którego nie ma w Y6 II. Umiejscowiony jest on po lewej stronie telefonu (patrząc na front).
  • 3. Y6 II ma wymiary 154,3 x 77 x 8,45 mm, a Huawei Y6 II Compact jest wielkości równej: 144 x 72 x 8,95 mm.

Idealnie dopasowane etui

Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek pozwoli rozróżnić oba modele smartfonów. Gdyby powstały jakieś wątpliwości. polecamy nasz artykuł: Jak sprawdzić model telefonu. Dzięki znajomości dokładnej wersji urządzenia, nie będzie problemu z zakupem dodatkowych akcesoriów do niego. Oczywiście polecamy nasz sklep etuo.pl, gdzie znajdziesz etui zarówno na Huawei Y6 II, jak i Huawei Y6 II Compact.


Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.40 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.