Huawei Y6 vs. Huawei Y6 Pro - różnice

Niedawno porównywaliśmy dwa modele z serii Y od Huawei - dziś wzięliśmy pod lupę kolejne telefony. Huawei Y6 oraz Huawei Y6 Pro wyglądają niemal identycznie. Czy ich różnica polega jedynie na różnej specyfikacji technicznej? Okazuje się, że nie!

Różnice między Huawei Y6, a Huawei Y6 Pro

Huawei Y6, Huawei Y6 Pro

Patrząc na front obu smartfonów nie widać żadnych różnic - łatwo więc pomylić modele ze sobą. Jednak sprawdzając tylną klapkę i rozmieszczone na niej komponenty można łatwo poznać, który telefon to podstawowa wersja, a która Pro.

  • 1. Y6 posiada wbudowany aparat w lewym górnym rogu. Zaraz pod nim znajduje się dioda LED. Natomiast model Y6 Pro posiada aparat umieszczony na środku panelu, a dioda znajduje się po jego lewej stronie.
  • 2. Huawei Y6 Pro ma obudowę z elegancką fakturą, podczas gdy podstawowy model został zaprojektowany z gładką klapką.
  • 3. Telefony nieznacznie różnią się wymiarami. Huawei Y6 mierzy 143,5 x 72,1 x 8,5 mm. Y6 Pro jest delikatnie mniejszy: 143,1 x 71,8 x 9,7 mm.

Kupując akcesoria ochronne do swojego modelu Huawei, warto najpierw sprawdzić, jaki dokładny model urządzenia się posiada. W ten sposób unikniesz konieczności wymiany niepasującego produktu. Zapraszamy również do przeczytania naszego artykułu, który podpowie, jak sprawdzić model smartfona, bez konieczności porównywania go na zdjęciach. Oczywiście w naszym internetowym sklepie etuo.pl kupić dedykowane etui zarówno do modelu Huawei Y6, jak i do Huawei Y6 Pro.

 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.