Huawei Y7 vs. Huawei Y7 Prime - różnice

Huawei Y7 nie należy do najdroższych smartfonów, a jego specyfikacja jest całkiem dobra. Całkiem niedawno koreański producent zaprezentował Huawei Y7 Prime. Czym różnią się oba modele od siebie?

Porównanie Huawei Y7 i Huawei Y7 Prime

Huawei y7, Huawei y7 prime, różnice

Pod względem rozmiaru i designu oba urządzenia wyglądają identycznie. Nawet wszelkie komponenty zostały umieszczone w tych samych miejscach, a jedyną różnicą w wyglądzie jest czytnik linii papilarnych. W podstawowym wariancie nie znajdziemy żadnego skanera biometrycznego. W wersji Prime jest on umieszczony na tylnej klapce pod aparatem fotograficznym.

Wydawałoby się, że skoro wygląd obu modeli jest tak sam, to producent postawi na zróżnicowanie wbudowanych podzespołów. Nic bardziej mylnego, ponieważ i tutaj jest niewiele rozbieżności. Tak naprawdę mamy tylko inne jednostki pamięci. W Huawei Y7 znajdziemy 2 GB RAM oraz 16 GB ROM, natomiast w modelu z dopiskiem Prime wbudowano 32 GB pamięci na pliki oraz 3 GB RAMu. Pozostała specyfikacja jest już zupełnie identyczna w obu przypadkach.

Dedykowane etui na modele Huawei

Choć smartfony mają podobną konstrukcję, niektóre akcesoria niekoniecznie będą pasować do obu modeli. Przykładem mogą być obudowy ochronne - case na Huawei Y7 będzie się różnić od etui na Huawei Y7 Prime. W drugim przypadku osłonka będzie posiadała dodatkowe wycięcie na czytnik linii papilarnych. Dla posiadaczy któregoś z tych modeli mamy dobrą wiadomość - w naszym sklepie można już nabyć dopasowane case na te telefony, a także do innych urządzeń marki Huawei.

Szeroki wybór etui na Huawei y7Szeroki wybór etui na Huawei y7 prime

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.