iCloud logowanie – instrukcja krok po kroku

iCloud to wirtualna chmura, która pozwala na przechowywanie plików, na przykład w formie kopii zapasowej. Usługa iCloud jest dostępna dla właścicieli urządzeń Apple oraz osób korzystających ze smartfonów, tabletów i komputerów innych marek. W niektórych przypadkach logowanie do iCloud może wydawać się skomplikowane. Dlatego w niniejszym artykule udzielamy wskazówek, jak zrobić to krok po kroku.

iCloud – jakie możliwości gwarantuje?

1. iCloud logowanie – instrukcja krok po kroku

Apple iCloud gwarantuje szybki i wygodny, a co najważniejsze bezpieczny backup Twoich plików. Mogą być to między innymi zdjęcia, filmy, dokumenty tekstowe i inne pliki. Do dyspozycji masz wiele różnych pojemności – bezpłatnie możesz korzystać z przestrzeni do 5 GB. Ponieważ do iCloud możesz mieć dostęp z poziomu każdego urządzenia Apple, zyskujesz natychmiastową synchronizację wybranych przez siebie danych. Łatwiej możesz również dzielić się nimi ze swoją rodziną i znajomymi, którzy również korzystają z iCloud. Oprócz tego iCloud zawiera różnego rodzaju funkcje i aplikacje, które możesz uznać za przydatne. To na przykład ustawienia konta, kalendarz, kontakty czy notatki. Dzięki iCloud Twojej dyspozycji pozostaje także cenna funkcja „Znajdź mój iPhone”, z której możesz skorzystać, jeżeli zgubisz urządzenie.

iCloud – możliwości logowania

Do iCloud możesz zalogować się z poziomu każdego urządzenia Apple, na przykład ze swojego iPhone’a, iPada czy komputera Mac. Wbrew pozorom jednak nawet jeśli jednak nie posiadasz urządzenia tej marki, nadal możesz korzystać z iCloud. W tym przypadku zalogujesz się do iCloud poprzez przeglądarkę internetową w swoim telefonie, tablecie albo komputerze z innym systemem operacyjnym. W każdym przypadku do logowania w iCloud niezbędne jest posiadanie Apple ID. To unikalny identyfikator użytkownika, który wykorzystuje się do logowania na wszystkich urządzeniach i we wszystkich usługach Apple.

iCloud logowanie przez Touch ID

Gdy zechcesz zalogować się do iCloud na urządzeniu Apple, który dysponuje czytnikiem linii papilarnych, możesz wykorzystać w tym celu funkcję Touch ID. Wówczas zamiast wpisywania hasła do usługi wystarczy, że przyłożysz palec we wskazanym miejscu. Przyspieszy to proces logowania i uczyni go jeszcze bezpieczniejszym. Urządzenie rozpozna Twoje linie papilarne, automatycznie logując Cię do iCloud.

iCloud logowanie przez Face ID

Analogicznie do Touch ID na urządzeniach dysponujących funkcją Face ID możesz zalogować się do iCloud, udostępniając wizerunek swojej twarzy. To jeszcze szybsza forma logowania do wielu usług Apple. Wystarczy, że odsłonisz przedni aparat fotograficzny i ustawisz się w odpowiednim oświetleniu.

Logowanie do iCloud – nie mam lub nie pamiętam Apple ID

Jeśli nie masz jeszcze Apple ID, możesz założyć je na stronie appleid.apple.com, wybierając opcję „Utwórz Apple ID”. Wymaga to podania danych takich jak imię, nazwisko, kraj, data urodzenia, adres mailowy, hasło oraz numer telefonu. Loginem Apple ID stanie się Twój adres e-mail. Wystarczy kilka kroków, by skorzystać z usługi. Jeżeli natomiast masz już Apple ID, ale go nie pamiętasz, skorzystaj ze strony iforgot.apple.com, wpisując swoje imię, nazwisko i adres e-mail, które zostały wcześniej przypisane do konta.

iCloud logowanie na urządzeniu Apple – instrukcja krok po kroku

Logowanie do Apple iCloud jest szybkie i intuicyjne z poziomu każdego urządzenia Apple. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Przejdź do aplikacji Ustawienia.

2. Wybierz opcję „Zaloguj się na”. Umożliwia ona między innymi skonfigurowanie iCloud.

3. Wprowadź swoje Apple ID oraz hasło przypisane do konta.

4. Jeśli korzystasz z weryfikacji dwuskładnikowej, następnie musisz dodatkowo podać sześciocyfrowy kod weryfikacyjny, który zostanie Ci wysłany na numer telefonu.

iCloud logowanie na komputerze Mac

Nieco inaczej zalogujesz się do iCloud na komputerze Mac, choć nadal zrobisz to zaledwie w zaledwie kilku krokach:

1. Wybierz menu Apple.

2. Kliknij kategorię „Preferencje systemowe”.

3. Wybierz opcję „Zaloguj się” w prawym, górnym rogu ekranu.

4. Wpisz swoje Apple ID i hasło.

5. Jeżeli używasz dwuskładnikowej weryfikacji, wprowadź dodatkowo kod weryfikacyjny wysłany na zaufany numer telefonu.

Logowanie do iCloud z urządzenia marki innej niż Apple

Chcesz zalogować się do iCloud na przykład z poziomu komputera z systemem operacyjnym Windows lub ze smartfona z oprogramowaniem Android?

1. Uruchom przeglądarkę internetową, na przykład Google Chrome, Firefox czy Opera.

2. Na pasku adresowym wpisz www.icloud.com.

3. Na środku ekranu wyświetli Ci się panel logowania do iCloud.

4. Wprowadź swoje Apple ID (adres e-mail) i hasło, a następnie zatwierdź, klikając strzałkę po prawej stronie.

5. Gotowe! Teraz możesz swobodnie przeglądać swoje pliki z poziomu wybranego urządzenia.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.