iPhone 12 mini i iPhone 12 – porównanie

Po głośnej premierze najnowszej serii iPhone’ów wielu wielbicieli elektroniki posiadającej logo z jabłkiem intensywnie zastanawia się, który nowy iPhone stanowi najciekawszą ofertę zakupu. Tym razem pod lupę weźmiemy iPhone 12 i jego bardziej kompaktową wersję iPhone 12 mini. Czy oprócz wielkości są między nimi jeszcze jakieś różnice i który bardziej opłaca się kupić?

iPhone 12 mini i iPhone 12 – specyfikacja techniczna

1. iPhone 12 mini i iPhone 12 – porównanie

Wraz z premierą iPhone’ów 12 Apple jasno dało do zrozumienia, że postanawia odejść od trendu w projektowaniu telefonów o coraz większych wyświetlaczach. Zamiast tego producent z Cupertino w Kalifonii przedstawił światu poręcznego w obsłudze iPhone’a 12 oraz jeszcze wygodniejszego iPhone’a 12 mini, którego z powodzeniem można obsługiwać jedną ręką.

Jakie możliwości oferują oba iPhony i, co najważniejsze, który z nich ma lepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości? Porównajmy różnice w specyfikacjach technicznych obu telefonów:

• iPhone 12 w wersji standardowej posiada wyświetlacz Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala. Takim samym ekranem, jednak 5,4-calowym dysponuje iPhone 12 mini.

• Różnica w wielkości obu iPhone’ów automatycznie skutkuje także ich różną wagą. W przypadku iPhone’a 12 wynosi ona 162 g, a u iPhone’a 12 mini zaledwie 133 g.

• Chociaż iPhone 12 mini posiada tę samą grubość co iPhone 12, jest on jednak wyraźnie węższy i krótszy od swojego pełnowymiarowego odpowiednika

• Analogicznie do różnicy w wielkości iPhone 12 mini posiada mniejszą baterię, która skutkuje u niego o kilka godzin krótszym czasem pracy.

iPhone 12 mini i iPhone 12 – podsumowanie

Na tym koniec różnic pomiędzy iPhonem 12 a iPhonem 12 mini. Jak widać na podstawie powyższego porównania specyfikacji technicznych, telefony różnią się jedynie wielkością: wyświetlacza, obudowy oraz baterii. Poza tym mają dokładnie te same parametry: jakość wyświetlanego obrazu, moc obliczeniową, aparaty fotograficzne i inne, dodatkowe funkcje. Jeśli zatem wielkość wyświetlacza nie jest dla Ciebie priorytetem, a może wręcz odwrotnie – zależy Ci na mniejszym iPhonie, który spokojnie zmieści się w Twojej kieszeni, iPhone 12 mini może stanowić dla Ciebie lepsze rozwiązanie. Do jego zakupu dodatkowo zachęca niższa cena – jest aż o 600 zł tańszy od iPhone’a 12.

Szeroki wybór etui na telefon iPhone 12Szeroki wybór etui na telefon iPhone 12 mini

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.