iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max – porównanie

Aktualnie najwydajniejsze telefony sygnowane logo Apple to iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Dzięki wydajnemu czipowi A14 Bionic obsługują najnowszy standard sieci 5G, mają wydajny aparat fotograficzny oraz oszałamiającej jakości wyświetlacz Super Retina XDR. Jakie jednak różnice istnieją pomiędzy modelami, że powstał nie tylko iPhone 12 Pro, ale również iPhone 12 Pro Max?

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max – specyfikacja techniczna

1. iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max – porównanie

Zrozumiemy, dlaczego iPhone 12 Pro Max zyskał swoją nazwę, gdy porównamy jego wielkość z iPhonem 12 Pro. iPhone w wariancie Pro Max dysponuje bowiem o wiele większym wyświetlaczem. Poza tym jednak wygląd obu telefonów nie różni się wcale.

Czy więcej różnic znajdziemy w specyfikacjach technicznych iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max?

• Jak wcześniej wspomniano, iPhone 12 Pro Max posiada większy, 6,7-calowy ekran od 6,1-calowego wyświetlacza iPhone’a 12 Pro.

• Różnica w wielkości ekranu idzie w parze z jego wyższą rozdzielczością, jednak biorąc pod uwagę liczbę pikseli na cal, to iPhone 12 Pro zachowuje nieznaczną przewagę.

• iPhone 12 Pro Max jest cięższy, ważąc 226 g. Waga iPhone’a 12 Pro wynosi 187 g.

• Oba iPhony mają tę samą grubość, natomiast w związku z mniejszym wyświetlaczem iPhone 12 Pro jest węższy i krótszy.

• Większy iPhone 12 Pro Max dysponuje pojemniejszą baterią, dzięki czemu może pracować średnio o kilka godzin dłużej niż iPhone 12 Pro.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max – podsumowanie

Podobnie jak w iPhonie 12 i iPhonie 12 mini, także iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max nie różnią się między sobą spektakularnie. Tak samo w tym przypadku jedyna zmienna polega na różnicy w wielkości: wyświetlaczy oraz baterii. Poza tym różnic pomiędzy iPhonem 12 Pro a iPhonem 12 Pro Max brakuje. Do dyspozycji pozostaje ten sam procesor, takie same warianty pamięci wewnętrznej i identyczne aparaty fotograficzne. Obudowa obu telefonów jest wykonana z takich samych materiałów i dostępne są jej identyczne warianty kolorystyczne. Być może dlatego różnica w cenie telefonów o tej samej pamięci wewnętrznej nie jest tak duża i wynosi 500 zł. Jeśli zależy Ci na iPhonie 12 z największym ekranem, prawdopodobnie ona Cię nie zniechęci.

Szeroki wybór etui na telefon iPhone 12 proSzeroki wybór etui na telefon iPhone 12 pro max

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.