iPhone 8 - co wiadomo przed premierą

Premiera każdego kolejnego iPhone'a to spore wydarzenie w całym świecie sprzętu mobilnego. Tym razem jednak Apple jeszcze bardziej chce wszystkich zaskoczyć. Po pierwsze dlatego, że tym roku iPhone obchodzi swoje dziesiąte urodziny, a po drugie - ponieważ zdaniem wielu ekspertów i użytkowników, ostatnie generacje iPhone'a nie były zbyt rewolucyjne. Co więc zaoferuje iPhone 8, który ma być zaprezentowany we wrześniu?

iPhone 8 - bezramkowiec z panelem OLED

bezbramkowy ekran iphone 8 - rysunek

Jak wynika z informacji wielu amerykańskich mediów, największą zmianą w nowym modelu będzie 5,8-calowy wyświetlacz, który zajmie niemal całą przednią część telefonu. To oznacza, że w nowym iPhonie nie będzie kultowego, okrągłego przycisku Home Button. Telefon ponadto ma być pozbawiony ramek – górnej, dolnej i bocznych. Krytycy tego rozwiązania uważają, że przez to smartfon upodobni się do produktów konkurencji, ale z drugiej strony wyraźnie zwiększy się jego wyświetlacz.

Ogólne rozmiary nowego modelu mają być zbliżone do tych z iPhone'a 7. Prawdopodobnie firma z Cupertino użyje w nowej wersji urządzenia wyświetlacza OLED, które z resztą znajdziemy już w Apple Watch'ach. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie główny konkurent jest producentem tych wyświetlaczy - mowa oczywiście o Samsungu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kolory będą żywsze, uzyskamy lepszy kontrast i kąty widzenia, wydajność energetyczna wzrośnie, a także uświadczymy szybszego odświeżania ekranu. Przypuszczalnie nowy flagowiec od Apple ma mierzyć 137,54 mm x 67,54 mm. Jeśli chodzi natomiast o użyte materiały, to wiele wskazuje, że Apple zaproponuje nam tu powrót do przeszłości. Telefon ma być wykończony nierdzewnymi ramkami z metalu, natomiast tylna obudowa ma być szklana - czyli zupełnie jak w iPhonie 4. Przez to nowy smartfon prawdopodobnie będzie nieco cięższy oraz grubszy od poprzednika.

Bezprzewodowe ładowanie i aparat 3D w nowym iPhonie

bezprzewodowe ładowanie iphone 8

Niemal na pewno nowego iPhone'a będzie można ładować bezprzewodowo. Z medialnych informacji można się dowiedzieć, że firma szykuje na tym polu innowację. Przypuszcza się, że smartfon będzie można ładować na odległość, a nie bezpośrednio na platformie indukcyjnej. Co może zaskakiwać, iPhone 8 nie będzie miał skanera linii papilarnych Touch ID, który miał być zintegrowany z ekranem. Amerykański gigant chce zastąpić tę funkcję rozpoznawaniem twarzy lub skanowaniem tęczówki oka. To nowe rozwiązanie pozwalałoby na wyciszanie dźwięku nowych powiadomień w chwili, kiedy użytkownik spojrzy na przedni ekran telefonu. Niestety, największe światowe media jeszcze nie poznały szczegółów tej technologii.

Ciągle nie wiadomo, ile wersji nowego iPhone'a pojawi się na rynku po wrześniowej premierze. Tajemnicą pozostaje też to, w jakich kolorach będzie sprzedawany telefon. Chodzą pogłoski, że początkowo nowy iPhone będzie dostępny tylko w kolorze czarnym, ale inne informacje podają, że można się spodziewać go od razu w czterech barwach. Pozostaje pytanie - czy nowy iPhone zaoferuje coś naprawdę przełomowego? Jeśli tak, to pewnie jest to ściśle strzeżoną tajemnicą w Cupertino. Ciekawostką jest plotka o rewolucyjnym aparacie do robienia zdjęć 3D, który pojawi się w którymś z wrześniowych modeli.

Premiera iPhone 7S i 7S Plus

wszystkie Apple iphone

Obok jubileuszowego iPhone'a 8 na rynku ma się również pojawić ulepszony model z dopiskiem "S". O 7S i 7S Plus wiadomo jedynie tyle, że zgodnie z tradycją Apple, modele te mają być szybsze. Istnieją również doniesienia o tym, że tym razem 4.7-calowy model 7S ma mieć podwójny aparat, nie jak w przypadku poprzedniego modelu, w którym tylko model "Plus" był wyposażony w podwójną kamerę.

Ceny iPhone'a 7S i 7S Plus mają być podobne do obecnych modeli iPhone 7. W przypadku iPhone 8 mówi się o przekroczeniu bariery 1000 dolarów, co by oznaczało, że jubileuszowa wersja będzie najdroższym iPhonem w historii. Modele mają trafić do sprzedaży na przełomie września i października 2017 roku. Wszystkie informacje zweryfikujemy już wkrótce we wrześniu podczas konferencji Apple. Tymczasem przedstawiamy ogólną, przewidywaną specyfikację iPhone 8:

  • 1. Wyświetlacz:5.8 calowy ekran OLED o rozdzielczości 1242 x 2800 pikseli;
  • 2. Procesor: 4-rdzeniowy procesor Apple A11 Fusion (10 nm lub 14 nm);
  • 3. RAM: 4 GB;
  • 4. Dostępne wersje: 32, 128 i 256 GB;
  • 5. Tylny aparat: 12 Mpix, podwójny aparat (28mm, f/1.8, oraz 56 mm, f/2.8);
  • 6. Przedni aparat: Facetime 7 Mpix;
  • 7. Bateria: około 3000 mAh pojemności.
Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (26)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.