Jak doładować paysafecard przez telefon?

Paysafecard to metoda płatności, która zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wiele osób docenia jej wygodę oraz bezpieczeństwo. Jeśli planujesz rozpocząć korzystanie z paysafecard, znajdujesz się w dobrym miejscu. Niniejszy artykuł przedstawia kluczowe informacje na temat tej formy płatności i zawiera przejrzystą instrukcję, jak doładować paysafecard przez telefon.

Na czym polega paysafecard?

1. Jak doładować paysafecard przez telefon?

Paysafecard to wirtualna i/lub fizyczna karta pre-paid, którą możesz opłacać różnego rodzaju zakupy. Wystarczy kupić kod pre-paid w punkcie rekomendowanym przez paysafecard i doładować nim kartę. Po wykorzystaniu środków możesz ponownie doładowywać paysafecard, zyskując w ten sposób wygodną i bezpieczną formę płatności w sieci, a także w niektórych sklepach stacjonarnych. Podsumowując, paysafecard możesz zapłacić wszędzie, gdzie zobaczysz logo PSC. W Polsce paysafecard jest najpopularniejszy w środowisku graczy. Z tego powodu możesz zapłacić nim między innymi w sklepie Microsoft, Steam, Xbox, Epic Games czy Roblox. Tej formy płatności możesz używać także w sklepie PlayStation i na Steam.

Wygodne zakupy paysafecard za granicą

Warto wiedzieć, że forma płatności paysafecard jest dostępna w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Kartę doładujesz w wielu walutach, na przykład w złotówkach, euro czy dolarach. Z tego powodu możesz płacić kartą pre-paid nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Gdzie i jak kupić paysafecard?

Na stronie paysafecard znajduje się wykaz wszystkich oficjalnych punktów sprzedaży PSC. Wpisując swój kod pocztowy, możesz wyszukać sklep najbliżej swojej lokalizacji. Doładowania paysafecard można kupować stacjonarnie w sklepach takich jak Żabka, Auchan czy MediaExpert, a także na stacjach benzynowych i w punktach Poczty Polskiej. Niektóre sklepy internetowe również oferują sprzedaż PSC, jednak należy upewnić się, czy są to zaufani sprzedawcy. Doładowania paysafecard w Polsce są dostępne o nominałach 20, 30, 50, 100 lub 200 zł. Niektórzy sprzedawcy dodają do nich swoją prowizję – jest ona ustalana indywidualnie w zależności od wartości karty.

Jak doładować paysafecard przez telefon?

Po zakupie doładowania paysafecard otrzymasz 16-cyfrowy kod oraz kod QR. Możesz zeskanować kod QR swoim smartfonem lub wpisać 16 cyfr bezpośrednio do aplikacji paysafecard. Z tego powodu pobierz aplikację paysafecard ze Sklepu Play lub App Store na swój telefon.

Doładowanie paysafecard poprzez zarejestrowane konto

Z paysafecard możesz korzystać, zakładając konto lub bez rejestracji, czyli nie podając żadnych danych osobowych, rachunku bankowego czy numeru karty kredytowej. Opłaca się jednak założyć konto w aplikacji, ponieważ miesięczna prowizja od doładowania niewykorzystanego w ciągu 2 miesięcy wynosi 10 zł. W przypadku doładowania przypisanego do konta prowizja zostanie pobrana dopiero po 12 miesiącach, jeśli środki pre-paid nie zostaną użyte. Oznacza to, że transakcja wykonana przynajmniej raz na 12 miesięcy zapobiega pobraniu opłaty. Dodatkowy atut posiadania konta paysafecard to możliwość podglądu wszystkich doładowań i płatności kartą pre-paid.

1. Jeśli chcesz założyć konto paysafecard, w aplikacji stuknij opcję „Rejestracja”.

2. Zaakceptuj pliki cookie.

3. Wybierz swój kraj zamieszkania.

4. Podaj swój adres e-mail, ustal hasło i zatwierdź „Dalej”.

5. Zweryfikuj adres mailowy kodem, który został na niego wysłany.

6. Gotowe! Twoje konto paysafecard jest aktywne.

7. Teraz wybierz opcję „Sprawdzanie ilości środków”.

8. Wpisz 16-cyfrowy kod z doładowania lub zeskanuj kod QR, stukając ikonkę aparatu.

9. Zatwierdź, wybierając przycisk „Doładowanie”.

10. Możesz na bieżąco sprawdzać stan środków z tego kodu, korzystając z opcji „Sprawdź saldo”.

Pomimo rejestracji nadal zachowujesz anonimowość – płacisz swoimi danymi logowania. Możesz zamówić fizyczną kartę pre-paid paysafecard Mastercad i masz możliwość doładowań na wyższą kwotę, nawet do 4000 zł.

Doładowanie paysafecard przez telefon bez konta

Korzystanie z karty paysafecard bez rejestracji konta wiąże się z miesięczną prowizją w wysokości 10 zł pobieranych, gdy w ciągu 2 miesięcy nie wykorzystasz środków z wprowadzonego do aplikacji kodu pre-paid. Opłata będzie pobierana co miesiąc tak długo, aż paysafecard pozostanie pusty. Żeby doładować paysafecard bez konta:

1. Pobierz aplikację paysafecard na telefon.

2. Otwórz aplikację na smartfonie.

3. Wybierz opcję „Sprawdzanie ilości środków” z menu głównego.

4. Wprowadź 16-cyfrowy kod pre-paid lub zeskanuj kod QR doładowania, stukając ikonkę aparatu.

5. Stuknij przycisk „Doładowanie”.

6. W ten sam sposób możesz wprowadzić kod już aktywnego doładowania i wybrać opcję „Sprawdź saldo”, aby upewnić się, ile środków Ci pozostało.

Co jeszcze warto wiedzieć o paysafecard?

•Płatność paysafecard to płatność w trybie natychmiastowym.

•Kody z różnych kart można łączyć, wprowadzając je jeden za drugim, co pozwala na optymalne wykorzystanie środków.

•Płacąc paysafecard, nie podajesz żadnych danych personalnych i nie logujesz się do banku.

•Nie doładujesz paysafecard za SMS, BLIK-iem ani poprzez aplikację bankową. Jeżeli widzisz gdzieś możliwość doładowania paysafecard za SMS premium, jest to oszustwo.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.