Jak drukować z telefonu?

Coraz więcej użytkowników woli korzystać z internetu za pomocą urządzeń mobilnych, niż z komputera. Wiedzą o tym producenci elektroniki, którzy umożliwiają obsługę drukarek z poziomu telefonu. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak drukować pliki ze smartfona z Androidem i iOS.

Jak drukować z Androida?

drukowanie z telefonu

Aby móc drukować pliki z telefonu z Androidem, musisz odpowiednio skonfigurować swój sprzęt. Podążaj więc według poniższej instrukcji:

1. Włącz komputer z podłączoną drukarką i zainstalowaną przeglądarką Google Chrome

2. Otwórz przeglądarkę Chrome w komputerze i wejdź w "Ustawienia" (prawy, górny róg). Następnie rozwiń ustawienia "Zaawansowane".

3. Znajdź sekcję "Drukowanie", następnie wejdź w "Google Cloud Print" >> "Zarządzaj urządzeniami Cloud Print" >> "Dodaj drukarki"

telefon i drukarka

4. W nowo otwartym oknie przeglądarka poprosi o zalogowanie się na konto Google (należy zalogować się na to samo konto, co w telefonie). Wyświetli się lista zainstalowanych drukarek. Wystarczy wybrać nazwę naszej drukarki i kliknąć dodaj. 

5. Ściągnij aplikację Google Cloud Print na swój telefon. Następnie otwórz dokument, który chcesz wydrukować. Wyszukaj w opcjach funkcję "Drukuj". W nowo otwartym oknie naciśnij ikonkę drukarki.

Aby usługa działała poprawnie, komputer i przeglądarka Google Chrome z zalogowanym kontem Google muszą być włączone. Ponadto drukarka musi się znajdować w zasięgu komputera.

Drukowanie z telefonu z Androidem i iOS

drukowanie ze smartfona

Użytkownicy, którym zależy na drukowaniu plików z telefonu bez konieczności uruchamiania komputera, mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji Samsung Mobile Print. Program umożliwia wygodne drukowanie, a także skanowanie bezpośrednio z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS. Aplikacja pozwala na drukowanie obrazów, plików PDF, stron internetowych, a także różnych dokumentów biurowych. Program jest dostępny w Google play oraz w App Store. 

Jak drukować z iPhone’a?

drukowanie z iPhone'a

Aby móc drukować pliki z telefonu Apple, w pierwszej kolejności połącz swój telefon do tej samej sieci Wi-Fi, do której połączona jest drukarka. Następnie:

1. Wybierz dokument, który chcesz wydrukować i naciśnij przycisk akcji (prostokąt z pionową strzałką).

2. Wybierz drukarkę i zaznacz opcję "Drukuj". Dzięki funkcji AirPrint uzyskasz pełnej jakości wydruk.

Niestety nie wszystkie drukarki obsługują funkcję AirPrint. Spis urządzeń, które wspierają tę technologię znajduje się na stronie: support.apple.com

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (15)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.