Jak korzystać ze Skype w telefonie?

Komunikator internetowy Skype od 2004 roku jest używany zarówno w biznesie, jak i do prowadzenia prywatnych rozmów z rodziną i przyjaciółmi. Co istotne, ze Skype’a można korzystać nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych, takich jak tablet czy telefon. Pozwala to na rozmowy z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do internetu.

Dlaczego warto korzystać ze Skype na telefonie?

1. Jak korzystać ze Skype w telefonie?

Atutem Skype’a od zawsze było to, że można dzwonić poprzez niego do ludzi na całym świecie. Oprócz prowadzenia rozmów głosowych Skype umożliwia także szybkie rozmowy wideo, co pozwala na zobaczenie bliskich mieszkających na drugim końcu świata. Oprócz tego komunikator umożliwia również wykonywanie płatnych połączeń, czatowanie, przesyłanie zdjęć oraz plików. Szczególnie wygodny Skype jest na telefonie, ponieważ można zadzwonić poprzez niego w dowolnych okolicznościach: zarówno w domu, jak i na spacerze czy podczas wyjazdu.

Jak pobrać Skype na telefon?

2. Jak korzystać ze Skype w telefonie?

Aplikacja Skype jest dostępna na telefony z Androidem, iPhone’y lub urządzenia z Windows 10 Mobile. Wystarczy odszukać ją w odpowiednim dla danego smartfona sklepie: Google Play, App Store lub sklepie Microsoft. Dla przykładu posłużmy się smartfonem z Androidem:

1. Otwórz Sklep Google Play.

2. Stuknij pole tekstowe u góry ekranu, wpisz „Skype” i zatwierdź lupką.

3. Stuknij wyszukaną aplikację Skype i wybierz opcję „Zainstaluj”.

4. Po pobraniu aplikacji wybierz opcję „Otwórz”.

5. Smartfon wyświetli ekran powitalny aplikacji. Do wyboru masz opcję rejestracji lub logowanie, jeśli posiadasz wcześniej utworzone konto.

6. Do logowania możesz użyć swojego nicku, adresu e-mail lub numeru telefonu oraz hasła przypisanego do konta. Jeśli nie pamiętasz hasła, skorzystaj z opcji przypominania, na przykład z resetu hasła poprzez e-mail.

Jak działa Skype w telefonie?

• Po zalogowaniu do aplikacji Skype musisz udzielić jej zezwolenia na korzystanie z mikrofonu oraz aparatów w swoim smartfonie. Dzięki temu możliwe będzie prowadzenie rozmów głosowych oraz wideo. Po udzieleniu aplikacji tych uprawnień wyświetlą Ci się trzy główne kategorie: czaty, historia rozmów i lista kontaktów. Do wyboru masz różne opcje sortowania, na przykład według ostatnich, nieprzeczytanych, aktywnych. W lewym górnym rogu ekranu wyświetlają się nieodczytane powiadomienia, na przykład informacja o tym, że ktoś dzwonił.

• Żeby rozpocząć czat na Skype, przejdź do kontaktów lub skorzystaj z opcji wyszukiwania. Możesz dodać swój numer telefonu oraz zdjęcie profilowe, żeby znajomi łatwiej mogli znaleźć Twój profil. Jeśli, wręcz przeciwnie, nie chcesz, żeby Twoje konto było wyszukiwane przez obcych, zaznacz opcję niepokazywania się w wynikach wyszukiwania. Poprzez aplikację możesz dzwonić zarówno do innych użytkowników Skype, jak i pod numery telefonów z książki adresowej w swoim smartfonie. Wymaga to jednak synchronizacji kontaktów telefonu z aplikacją, a także może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

• Aby dzwonić na prywatne numery poprzez Skype, potrzebujesz środków na koncie Skype lub wykupionego abonamentu. Miesięczny plan rozmów pozwoli Ci na nielimitowane rozmowy z numerami telefonów stacjonarnych, a w wybranych regionach także komórkowych. Zawsze warto zaprosić do korzystania ze Skype swoich znajomych i rodzinę, ponieważ pozwala to zaoszczędzić środki przeznaczane na rozmowy.

• W razie potrzeby zarządzaj statusem swojego konta w Skype. Ustaw „Aktywny”, gdy możesz odbierać połączenia i odpisywać na wiadomości. Jeżeli nie masz na to czasu, możesz skorzystać ze statusu „Z dala od urządzenia”, „Nie przeszkadzać” lub wybrać status „Niewidoczny”. W ostatnim przypadku u Twoich kontaktów Twój profil będzie wyświetlać się jako niedostępny.

Jak uruchomić i jak korzystać ze Skype w telefonie?

Dużym atutem korzystania ze Skype poprzez telefon jest możliwość synchronizacji kontaktów z telefonu z kontaktami w Skype. Wówczas aplikacja sama wykryje, kto z Twoich znajomych posiada aktywne konto w Skype. Żeby skorzystać z tej opcji, należy udzielić aplikacji uprawnienia do kontaktów w smartfonie.

Żeby znaleźć i dodać nowy kontakt w aplikacji Skype:

1. Wybierz opcję „Kontakty” w prawym dolnym rogu ekranu.

2. Skorzystaj z lupki w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Wpisz nick, imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu osoby, z którą chcesz nawiązać połączenie.

4. Wybierz kontakt z listy wyników wyszukiwania.

5. Pojawi się okienko konwersacji. Wpisz wiadomość o dowolnej treści i stuknij ikonkę strzałki, aby ją wysłać. Dzięki temu kontakt zostanie automatycznie dodany do Twojej listy kontaktów. Od tej pory możesz wysłać mu do 10 wiadomości tekstowych, dopóki nie zaakceptuje Twojego zaproszenia.

6. Po zaakceptowaniu przez znajomego możesz wykonać połączenie głosowe lub wideo.

Jeżeli chcesz zadzwonić do kogoś poprzez Skype:

1. Odszukaj na liście kontaktów daną osobę.

2. Stuknij wybrany kontakt, a następnie zaznacz, czy chcesz wykonać połączenie audio, czy wideo (ikonka słuchawki telefonu lub ikonka kamery).

3. W przypadku rozmowy grupowej musisz dodać kolejnych uczestników. W rozmowie grupowej może wziąć udział nawet 100 uczestników

4. Po zakończeniu rozmowy stuknij ikonkę kończenia rozmowy z odłożoną słuchawką, żeby się rozłączyć.

W czasie rozmowy możesz dowolnie włączać i wyłączać mikrofon lub transmisję wideo, co zapewni Ci pożądaną prywatność. W razie potrzeby możesz także przełączać kamerkę z przedniej na tylną i odwrotnie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.