Jak kupić bilet przez telefon?

Kupując bilet na autobus, tramwaj czy pociąg za pomocą telefonu zyskujemy czas, ponieważ nie musimy stać w kolejkach do kasy. Ponadto nie mamy potrzeby troszczenia się o gotówkę. Z uwagi na tę wygodę coraz więcej osób decyduje się na zakup elektronicznych biletów. W dzisiejszym artykule podpowiadamy w jaki sposób kupić bilet przez telefon.

Aplikacje do zakupu biletów komunikacji miejskiej MPK

Aby móc kupić bilet elektroniczny na tramwaj lub autobus należy najpierw ściągnąć specjalną aplikację na telefon. Do wyboru mamy różne programy, najpopularniejsze jednak to moBILET, mPay i SkyCash. Co prawda powyższe aplikacje nie uwzględniają jeszcze wszystkich miejscowości, ale ich zasięg jest coraz bardziej rozszerzany.

aplikacja moBILET w telefonie

*Zdjęcia telefonów pochodzą ze strony moBILET

W przypadku aplikacji SkyCash i mPay warto odpowiednio wcześniej zasilić konto pieniędzmi (przelewem lub środkami z karty), by nie robić tego pośpiesznie w pojeździe. Aplikacja moBILET jest nieco wygodniejsza, ponieważ umożliwia błyskawiczne doładowanie konta BLIKIEM.

aplikacja skycash

Oprócz wymienionych powyżej aplikacji, zakup biletów komunikacji miejskiej umożliwiają również aplikacje bankowe.

Aplikacje do zakupu biletów kolejowych PKP i Intercity

Aplikacje moBILET oraz SkyCash umożliwiają także zakup biletów kolejowych. Jednak by kupić bilet na pociąg nie musimy ściągać żadnych aplikacji.

bilet na pociąg przez telefon, strona bilkom

Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową beta.bilkom.pl, odszukamy interesujące nas połączenie i zakupimy elektroniczny bilet online.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (29)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.