Jak kupić telefon na raty przez internet?

Kupowanie przez internet jest bardzo wygodne, dlatego warto korzystać z tej możliwości, nawet gdy chcemy kupić dany artykuł na raty. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jak wygląda zakup ratalny telefonu i dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie.

Kto może kupić telefon na raty przez internet?

smartfon

Telefon na raty przez internet może kupić każda pełnoletnia osoba, która posiada internetowe konto osobiste, przedstawi dokument tożsamości oraz źródło swoich dochodów.

Co trzeba zrobić, by kupić przez internet smartfona na raty?

telefon kupiony przez internet

Aby kupić telefon na raty online, wystarczy wybrać urządzenie w danym sklepie internetowym i wypełnić wniosek kredytowy. W związku z tym, że ceny smartfonów nie przekraczają kwoty rzędu kilku tysięcy złotych, raty z pewnością zostaną nam przyznane, niezależnie od wysokości naszych zarobków. W przypadku niższych dochodów możemy rozłożyć kwotę na więcej mniejszych rat.

We wniosku ratalnym będziemy musieli podać takie informacje jak: dane zakładu pracy (adres, telefon, datę zatrudnienia, NIP) oraz wysokość dochodów. Po wypełnieniu dokumentu przyjdzie pora na oczekiwanie na decyzję, która najprawdopodobniej zapadnie jeszcze tego samego dnia (może nawet w ciągu kilkunastu minut).

W dalszej kolejności zostaniemy poproszeni o potwierdzenie naszej tożsamości (poprzez podanie danych z dowodu osobistego lub wykonanie przelewu bankowego, zazwyczaj na kwotę 1 zł) oraz odesłanie podpisanej umowy.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.