Jak ładować power bank?

Power banki to przydatne urządzenia, dzięki którym możemy ładować nasze telefony w dowolnym miejscu, bez dostępu do gniazdek elektrycznych. Aby power bank służył nam jak najdłużej i nie tracił swojej wydajności, należy go odpowiednio ładować. Dziś prezentujemy krótką instrukcję ładowania power banków.

Pierwsze ładowanie power banka

powerbank

Przed pierwszym użyciem power banka należy go naładować do pełna. Ładowanie urządzenia do maksimum zajmuje zazwyczaj około 3 godzin. Większość power banków wyposażona jest w diody LED, które informują o tym, kiedy urządzenie jest w pełni naładowane (zob. także: jak sprawdzić, czy power bank jest naładowany?).

dioda LED w powerbanku

Do ładowania power banków możemy używać zarówno ładowarki sieciowej jak i wejścia USB, znajdującego się w komputerze. Ładowanie power banka drugim sposobem odbywa się znacznie wolniej, ale nie ma przeciwko niemu przeciwwskazań.

Jak poprawnie ładować power bank?

power bank

Aby Twój power bank jak najdłużej cieszył się jak najlepszą wydajnością, pamiętaj o kilku wskazówkach:

• unikaj krótkich doładowań, ponieważ skutkuje to skróceniem żywotności baterii,

• co kilka tygodni całkowicie rozładuj power bank, a następnie naładuj go do pełna,

• nigdy nie trzymaj power banka na stałe podpiętego do jakiegokolwiek urządzenia lub źródła prądu,

• nie przeładowuj power banka. Stosuj się do zaleceń producenta w zakresie długości ładowania urządzenia i obserwuj diody LED,

• podczas ładowania power banka nie podłączaj do niego żadnych urządzeń. Podłączenie telefonu lub tabletu spowodowałoby, że pobierałyby one energię równocześnie uzupełnianą przez ładowarkę.

• do ładowania power banka używaj jedynie dobrej jakości, nieuszkodzonych kabli i ładowarek,

• Jeśli przez kilka tygodni nie będziesz używać power banka, naładuj go wcześniej do 50% i schowaj go w suchym i chłodnym miejscu.

Dzięki stosowaniu się do tych kilku zasad sprawimy, że nasze power banki będą wydajne przez długi czas, a my nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na ich wymianę lub naprawę.

pojemne power banki sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.30 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.