Jak nagrywać rozmowy przez telefon?

Ponieważ poszczególne kraje na świecie w różny sposób regulują kwestię prawną nagrywania rozmów, większość nowych modeli telefonów (z Androidem Pie lub nowszym, a także z iOS-em 13 lub nowszym) nie posiada funkcji nagrywania rozmowy. Rozwiązaniem pozostaje wówczas ręczna modernizacja oprogramowania lub pobranie stosownej aplikacji.

Nagrywanie rozmów – czy jest legalne?

Zanim przystąpisz do nagrywania rozmowy telefonicznej, upewnij się, że nie działasz wbrew prawu. Nie ma znaczenia, czy nagrywanie rozmowy przez telefon ma pomóc Ci w udowodnieniu oszustwa, czy też zagwarantować możliwość wrócenia do ważnych informacji, które padły podczas konwersacji. W świetle polskiego prawa zawsze musisz powiadomić rozmówcę o nagrywaniu rozmowy, a on zawsze musi wyrazić na to zgodę. Nagrywanie rozmowy pomimo braku wyrażenia na to zgody stanowi naruszenie dóbr osobistych. Co równie ważne, nagrywać rozmowę może wyłącznie jej uczestnik. Jeżeli robi to osoba trzecia, niebiorąca udziału w komunikacji, wówczas uznawane jest to za przestępstwo. Jeśli natomiast nagrywający bez zgody rozmówcy był uczestnikiem rozmowy, może zostać wystosowany przeciw niemu pozew w ramach odpowiedzialności cywilnej.

Jak nagrywać rozmowy na iPhone?

Jak nagrywać rozmowy przez iPhone?

Sklep App Store udostępnia wiele aplikacji do nagrywania rozmów. Część z nich oferuje nagrywanie wyłącznie połączeń przychodzących, a inne także nagrywanie połączeń wychodzących. Wśród aplikacji znajdują się wersje darmowe, odpłatne lub z bezpłatnym okresem próbnym. Jedna z popularniejszych aplikacji to TapeACall. Pozwala na nagrywanie rozmów przychodzących i wychodzących o dowolnej długości, które można zapisywać jako pliki MP3, na przykład w chmurze.

Aby nagrać rozmowę przychodzącą poprzez iPhone’a:

1. Odbierz połączenie telefoniczne.

2. Otwórz aplikację TapeACall.

3. Naciśnij duży przycisk nagrywania na środku ekranu, a następnie stuknij napis „Zadzwoń”.

4. Wybierz przycisk „Połącz połączenia”. Wówczas linia TapeACall zostanie dołączona do prowadzonej przez Ciebie rozmowy i będzie nagrywać cały jej przebieg, dopóki się nie rozłączysz.

Żeby zarejestrować połączenie wychodzące na iPhonie:

1. Najpierw otwórz aplikację. 2. Naciśnij duży przycisk nagrywania na środku ekranu, a następnie stuknij napis „Zadzwoń”. 3. Wybierz opcję „Dodaj połączenie”, aby skontaktować się z kontaktem, z którym rozmowę chcesz nagrać. 4. Po odebraniu Twojego połączenia przez rozmówcę stuknij przycisk „Połącz rozmowy”. Nagrywanie będzie trwać, dopóki się nie rozłączysz.

Jak nagrywać rozmowy w Huawei?

Jak nagrywać rozmowy przez Huawei?

Najnowszy interfejs dla smartfonów marki Huawei nie oferuje funkcji nagrywania rozmów, która była jednak wcześniej dostępna. Użytkownicy telefonów, którzy chcą ją przywrócić na swoim urządzeniu, mają taką możliwość, instalując stosowny patch. Należy pobrać plik Android Package Kit z funkcją nagrywania, która była dostępna w interfejsie EMUI 11.0.0.109, a następnie zainstalować go na swoim telefonie. Wówczas nagrywanie rozmów jest bardzo proste:

1. Stuknij zieloną ikonkę słuchawki w lewym dolnym rogu ekranu głównego.

2. Otworzysz rejestr połączeń wraz z klawiaturą numeryczną. Stuknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Wybierz kategorię „Ustawienia”.

4. W ustawieniach ogólnych, pod opcją „Scalenia rejestru połączeń”, powinna pojawić się dodatkowa opcja „Nagrywania połączeń”. Wybierz ją, a następnie ustaw jako aktywną.

5. Zadzwoń pod wybrany przez siebie numer.

6. Po nawiązaniu połączenia na ekranie Twojego telefonu obok opcji klawiatury numerycznej czy też kalendarza powinien pojawić się przycisk nagrywania.

7. Stuknij przycisk nagrywania, aby rozpocząć rejestrację rozmowy. Nagrywanie skończy się automatycznie po rozłączeniu.

Jak nagrywać rozmowy w telefonie Samsung?

Jak nagrywać rozmowy w Samsung?

Posiadaczom smartfonów marki Samsung w celu nagrywania rozmów telefonicznych najłatwiej będzie posłużyć się stosowną aplikacją. Dobry wybór stanowi apka o nazwie Rejestrator Połączeń, która jest dostępna w sklepie Google Play. Po pobraniu i instalacji należy udzielić aplikacji wszystkich niezbędnych uprawnień, między innymi do mikrofonu, kontaktów oraz nagrywania rozmów na określonej wersji systemu operacyjnego Android.

1. Wykonaj połączenie poprzez aplikację Rejestrator Połączeń, wpisując numer telefonu lub wybierając rozmówcę z listy kontaktów.

2. Podczas rozmowy będziesz widzieć małą ikonkę informującą o nagrywaniu połączenia i możliwości przerwania nagrywania.

3. Po rozłączeniu możesz odsłuchać rozmowę w aplikacji, przechodząc do zakładki „Nagrania”.

4. Zarejestrowaną rozmowę możesz dowolnie opisać, edytować, a także zapisać w chmurze.

Jak nagrywać rozmowy w telefonie Xiaomi?

Jak nagrywać rozmowy w Xiaomi?

Smartfony marki Xiaomi sprzedawane na polski rynek od sierpnia 2019 roku korzystają z oprogramowania MIUI dostosowanego do globalnych wymogów Google, a zatem nie mają już dostępnej funkcji nagrywania rozmów. W tym przypadku rozwiązaniem może być skorzystanie ze specjalnej wersji systemu operacyjnego, która uwzględnia poprzednią aplikację telefonu z aktywną funkcją nagrywania rozmów. Wymaga to odblokowania bootloadera w urządzeniu, a także pobranie z zaufanego źródła pliku z udoskonalonym MIUI, wykorzystując do jego instalacji aplikację MiFlash do formatowania telefonu. Gdy instalacja przebiegnie pomyślnie:

1. Uruchom aplikację Telefon w swoim Xiaomi.

2. Stuknij trzy paski na ekranie, które znajdują się po lewej zielonej słuchawki telefonu.

3. Wybierz opcję „Nagrywanie połączeń”.

4. Zaznacz „Automatyczne nagrywanie”.

5. Od tej pory wszystkie rozmowy przeprowadzane poprzez smartfon będą zapisywane w postaci plików dźwiękowych.

Jak nagrywać rozmowy na Messengerze?

jak nagrywać rozmowy na messengerze?

Na dany moment nagrywanie rozmów prowadzonych poprzez aplikację Messenger lub inne komunikatory na smartfonach nie jest możliwe. Możesz natomiast nagrać obraz z rozmowy wideo bez ścieżki dźwiękowej, posługując się aplikacją do nagrywania ekranu w swoim smartfonie. Pozwala na to na przykład aplikacja Screen Recorder dostępna do pobrania w sklepie Google Play.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.