Jak naładować telefon bez ładowarki?

Bateria Twojego smartfona jest na skraju wyczerpania, a Ty nie masz przy sobie ładowarki. Czy w takiej sytuacji jesteś w jakikolwiek sposób naładować telefon bez niej? Okazuje się, że istnieją na to pewne sposoby. Wszystkie wymagają jednak posiadania kabla USB pasującego do gniazda zasilającego w Twoim smartfonie lub podkładki do ładowania bezprzewodowego.

Sposób pierwszy: wykorzystaj port USB

1. Jak naładować telefon bez ładowarki?

Jeżeli nie masz przy sobie ładowarki do telefonu, jednak posiadasz pasujący kabel USB – znajdujesz się na wygranej pozycji. Telefon możesz wówczas naładować w wielu miejscach publicznych, takich jak lotniska, kawiarnie czy pojazdy komunikacji miejskiej. W wielu z nich znajdują się darmowe porty USB, najczęściej typu A. Wystarczy tylko podłączyć do nich smartfon poprzez pasujący kabel USB i nawet w kilkanaście minut znacząco podładuje się baterię.

Druga metoda: wykorzystaj akumulator drugiego urządzenia

2. Jak naładować telefon bez ładowarki?

Kolejny sposób na to, by naładować telefon bez ładowarki również wymaga posiadania kabla USB. Dodatkowo musimy mieć przy sobie inne urządzenie elektroniczne z naładowaną baterią. Może być to na przykład laptop lub power bank. W takiej sytuacji podłączamy nasz smartfon do portu USB w drugim urządzeniu. Proces ładowania będzie nieco wolniejszy niż przy pierwszej metodzie, ale wciąż jesteśmy w stanie wydłużyć działanie naszego telefonu.

Trzecia alternatywa: ładowarka ręczna

3. Jak naładować telefon bez ładowarki?

Jeżeli świadomie wybieramy się w podróż, podczas której nie będziemy mieć dostępu do gniazdka elektrycznego, nie ma sensu zabierać ze sobą ładowarki. Można za to rozważyć zakup ładowarki ręcznej. W razie potrzeby naładowania telefonu należy podłączyć do niej kabel USB i kręcić specjalnym kołowrotkiem, którego ruch wytwarza energię elektryczną. Proces ten może być czasochłonny, ale daje nam dużą niezależność od dostępu do prądu, na przykład podczas biwakowania.

Sposób czwarty: mobilny panel solarny

4. Jak naładować telefon bez ładowarki?

Kolejny gadżet, którego zakup możemy rozważać przed podróżą, podczas której nie będziemy mieć dostępu do prądu, to mobilny panel solarny. Światło słoneczne ładuje znajdującą się w nim baterię, którą możemy następnie wykorzystać do naładowania telefonu. Należy ustawić panel w taki sposób, aby miał jak najlepszy dostęp do promieni słonecznych. Następnie podłączamy do niego telefon poprzez kabel USB – i gotowe!

Piąta metoda: ładowarka samochodowa

5. Jak naładować telefon bez ładowarki?

Osoby spędzające dużo czasu podczas jazdy samochodem koniecznie powinny wyposażyć się w ładowarkę samochodową. Umieszcza się ją w gnieździe zapalniczki, skąd czerpie energię potrzebną do naładowania telefonu. Podobnie jak w każdym z wymienionych wyżej przypadków, także w takiej sytuacji potrzebujemy dodatkowo przewodu USB, którego złącze pasuje do naszego smartfona.

Alternatywa numer sześć: ładowanie bezprzewodowe

6. Jak naładować telefon bez ładowarki?

Smartfony nowej generacji coraz częściej obsługują standard ładowania bezprzewodowego. Wówczas do ładowania nie potrzebujemy żadnego przewodu. Wystarczy położyć telefon na specjalnej podkładce ładującej, która będzie zasilać urządzenie. W tym przypadku jednak należy zawsze nosić podkładkę ze sobą. Co więcej, sama ładowarka bezprzewodowa wymaga dostępu do źródła energii elektrycznej.

akcesoria GMS sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.30 / 5.0 (7)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.