Jak naładować telefon z zepsutym wejściem zasilania?

W przypadku uszkodzenia gniazda zasilania ładowanie telefonu za pomocą zwykłej ładowarki sieciowej jest niemożliwe. Podpowiadamy co można zrobić w takiej sytuacji, a czego lepiej unikać.

Bezprzewodowe ładowanie telefonu

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Jeśli z powodu uszkodzenia gniazda nie możemy naładować naszego telefonu za pomocą tradycyjnej ładowarki, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w ładowarkę indukcyjną. Ładowarki indukcyjne działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej (zob. jak działa ładowarka indukcyjna i czy warto ją mieć?) i umożliwiają ładowanie urządzeń z pominięciem kabli. By rozpocząć proces ładowania wystarczy umieścić telefon na ładowarce.

ładowarka indukcyjna

Niestety nie każdy telefon jest przystosowany do ładowania bezprzewodowego. Informację o tym czy nasz model smartfona wspiera standard QI i czy da się go ładować indukcyjnie można odszukać w specyfikacji technicznej urządzenia (na przykład na stronie mgsm.pl).

Naprawa portu w serwisie

serwis smartfonów

Jeśli nasz telefon nie obsługuje standardu QI i nie możemy ładować naszego smartfona bezprzewodowo, pozostaje nam jedynie naprawa wadliwego portu. Koszt naprawy gniazda zasilania może wynosić od 100 do nawet kilkuset złotych, w zależności od tego czy konieczna będzie wymiana kompletnego układu.

Jeśli okaże się, że koszt naprawy portu przewyższa wartość smartfona, wtedy najlepiej zdecydować się na zakup nowego sprzętu.

Ładowanie baterii poza telefonem - tego nie rób

samsung galaxy s9 - jak bezpiecznie ładowac

Zdajemy sobie sprawę z tego konieczność wydania pokaźnej sumy pieniędzy na naprawę portu może być bolesna. Zdecydowanie odradzamy jednak próby ładowania samej baterii poza telefonem. W internecie można natknąć się na tego typu porady na różnych forach. Niestety są to metody bardzo niebezpieczne, które mogą doprowadzić do różnych nieszczęść, takich jak eksplozja lub pożar.

ładowarki do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (25)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.