Jak napisać CV na telefonie?

Użytkownicy sprzętu elektronicznego coraz częściej wolą korzystać ze smartfonów niż z komputerów. Telefony komórkowe dzięki swojej mobilności i coraz większym możliwościom technologicznym stopniowo wypierają komputery stacjonarne i laptopy. W telefonie możemy na przykład napisać CV, kiedy szukamy pracy i chcemy od razu odesłać swoją aplikację. Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Przygotowanie

lista do CV w telefonie

Zanim przejdziemy do pisania CV w telefonie musimy oczywiście najpierw przygotować odpowiednie informacje o przebiegu naszej edukacji i kariery zawodowej. Niestety nie zrobi tego za nas żadna aplikacja ani program.

Jeśli wcześniej uzupełniliśmy nasz profil na biznesowym serwisie społecznościowym, takim jak Linkedin czy GoldenLine wystarczy, że skopiujemy dane z tych portali. Jeśli dodatkowo uzupełniliśmy szczegółowo nasze dane na różnych serwisach z ofertami pracy typu Pracuj.pl, będziemy mieć jeszcze bardziej ułatwione zadanie. Większość tego typu stron umożliwia pobranie gotowego CV na telefon.

Aplikacje i programy

cv na telefonie kreator online

Istnieje mnóstwo programów, które umożliwiają utworzenie profesjonalnego CV w telefonie. Należą do nich na przykład wspomniane kreatory CV na portalach z ofertami pracy, takich jak Pracuj.pl. Poza tym dostępnych jest  wiele aplikacji do ściągnięcia ze sklepu Google Play i iTunes.

Na przykład na telefony z Androidem godna polecenia jest aplikacja CV Engineer, a na iPhone’y program Resume Star: Pro CV Maker. Większość aplikacji i kreatorów online jest bezpłatnych, a także posiada gotowe szablony, dzięki którym tworzenie profesjonalnego życiorysu jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić pola z informacjami o nas, a CV utworzy się automatycznie.

List motywacyjny

google docs

Wielu pracodawców oczekuje oprócz Curriculum Vitae dołączenia listu motywacyjnego. Ten z poziomu telefonu najprościej napisać jest chmurze - w aplikacji Google Docs (Android) lub Notatkach iCloud (iOS). Programy te są fabrycznie zainstalowane na urządzeniach.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.