Jak obrócić ekran w telefonie?

Obracanie się ekranu w naszym telefonie może stanowić albo przydatną funkcję, albo niepotrzebną uciążliwość. Wszystko zależy od aktualnego sposobu użytkowania urządzenia. Dlatego najwygodniej jest w zależności od potrzeb włączać lub wyłączać funkcję automatycznego obrotu ekranu. Gdzie ją znajdziemy?

Gdzie znajdę opcję obracania ekranu?

1. Jak obrócić ekran w telefonie?

Zdecydowana większość nowych smartfonów udostępnia funkcję autoobrotu ekranu w takim miejscu, by użytkownik telefonu miał ją zawsze pod ręką. Zazwyczaj opcję automatycznego obracania znajdziemy, ściągając wysuwany panel menu z góry wyświetlacza. Ikonka automatycznego obrotu znajduje się wśród innych przydatnych funkcji, takich jak Bluetooth, Wi-Fi, dane mobilne czy latarka. W starszych modelach smartfonów może ona być umieszczona także w ustawieniach wyświetlacza.

Kiedy warto korzystać z obracania ekranu w telefonie?

2. Jak obrócić ekran w telefonie?

Automatycznie obracający się ekran w telefonie przydaje się najbardziej w trakcie przeglądania zdjęć lub oglądania filmów. Wówczas obrazy mogą być wyświetlane w rotacji poziomej, dzięki czemu wypełniają całkowitą przestrzeń wyświetlacza. Czujniki znajdujące się w smartfonie wykrywają jego aktualną pozycję. Zatem jeśli ponownie przechylimy urządzenie do pozycji pionowej, układ wyświetlanej zawartości automatycznie powróci do pionu.

W jakich sytuacjach lepiej wyłączyć autoobrót?

Zwykle sytuacja, w której automatyczne obracanie wyświetlacza może być irytujące, dotyczy przeglądania zawartości smartfona w pozycji leżącej. Kiedy leżymy na boku, chcemy korzystać z telefonu w taki sam sposób jak w pozycji pionowej. Urządzenie rejestruje jednak pozycję poziomą i do niej dostosowuje rotację wyświetlacza. Dlatego w tej sytuacji lepiej na chwilę przechylić telefon do pionu i wyłączyć automatyczne obracanie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.