Jak odblokować telefon Huawei zablokowany hasłem bez utraty danych?

Wpisujesz hasło do odblokowania swojego telefonu Huawei i okazuje się ono niepoprawne? To wyjątkowo stresująca sytuacja, ponieważ nie masz dostępu do smartfona. Na szczęście nie jesteś w niej całkowicie bez wyjścia. Jeżeli nie pamiętasz hasła blokady ekranu, wciąż istnieje kilka opcji, które mogą rozwiązać ten problem. Omawiamy je w niniejszym artykule.

Dlaczego nie da się ominąć hasła na Huawei?

1. Jak odblokować telefon Huawei zablokowany hasłem bez utraty danych?

Hasło stanowi gwarant bezpieczeństwa zawartości Twojego smartfona. Z tego powodu dane na temat hasła są szyfrowane, co uniemożliwia dostęp do telefonu osobom niepożądanym. Jakiekolwiek możliwości ominięcia hasła dostępu stanowiłyby zagrożenie dla użytkownika smartfona w sytuacji zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Zanim zdecydujesz się na przywrócenie ustawień fabrycznych

Jak ominąć hasło blokady w smartfonie Huawei? Najprostsze rozwiązanie to przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych. Niestety, wiąże się ono z utratą wszystkich danych zapisanych na urządzeniu, a zatem m.in. zdjęć, wiadomości SMS, listy kontaktów czy danych z aplikacji. Większość z nich można przywrócić po wyczyszczeniu smartfona, jeśli posiadasz jego kopię zapasową, na przykład na karcie pamięci telefonu (należy wyjąć ją przed formatowaniem) albo w chmurze. Właśnie dlatego zawsze warto zadbać o regularny backup danych, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnego stresu z zapomnianym hasłem blokady.

Wybór innej metody odblokowywania

Wpisujesz hasło do swojego Huawei i wyskakuje informacja o tym, że jest ono niepoprawne? Jeśli masz taką możliwość, w pierwszej kolejności sprawdź, czy działają inne metody odblokowywania telefonu. Zależnie od modelu smartfona Huawei oprócz hasła możesz także ustawić odblokowywanie ekranu poprzez:

• Odcisk palca – jeśli Twój smartfon ma czytnik linii papilarnych, to wyjątkowo wygodna i bezpieczna opcja. Wiele telefonów Huawei umożliwia ustawienie jej jako alternatywy dla wpisywania hasła.

• Odblokowywanie twarzą – nowe modele Huawei oferują skaner twarzy zintegrowany z przednim aparatem fotograficznym. Wystarczy nakierować telefon na swoją twarz, a sztuczna inteligencja rozpozna wizerunek właściciela i automatycznie odblokuje ekran.

• Kod PIN – wpisywanie hasła składającego się z ciągu liter i znaków jest bardziej czasochłonne od 4-, lub 6-cyfrowego kodu PIN. Na ogół łatwiej go również zapamiętać.

Oczywiście wszystkie wymienione wyżej metody odblokowywania należy ustawić, zanim zapomnisz hasła do swojego telefonu. Dlatego szczególnie warto korzystać z dwóch lub trzech alternatywnych metod, które można stosować zamiennie, zależnie od warunków, w jakich się znajdujesz. Najwygodniej odblokowywać telefon twarzą, ale przy słabym oświetleniu możesz używać czytnika linii papilarnych. Z kolei w sytuacji, gdy masz na dłoniach rękawiczki, możesz wpisywać standardowy kod PIN lub hasło do telefonu.

Przestrzeń główna i prywatna, funkcja użytkownicy

Niektóre modele telefonów Huawei umożliwiają ustawienie osobnego hasła do przestrzeni publicznej oraz prywatnej w telefonie. Jeśli Twoje hasło nie działa, upewnij się, że wpisujesz je do odpowiedniej przestrzeni. Podobnie z funkcją użytkownicy, z jakiej można korzystać w Huawei.

Osobne hasło może mieć konto użytkownika, a inne konto właściciela. Konta te można przełączać między sobą, co niekiedy może doprowadzić do sytuacji wpisywania złego hasła do nie tego konta, co trzeba.

Znajdź moje urządzenie Google i Huawei Znajdź mój telefon

Istnieją dwie usługi, za pomocą których możesz zmienić hasło w swoim telefonie Huawei. To Google Znajdź moje urządzenie i Huawei Znajdź mój telefon. Zanim jednak z nich skorzystasz, warto wiedzieć, że w obu przypadkach zmiana hasła wiąże się z wcześniejszą koniecznością wymazania danych z telefonu. Niekiedy to jedyne rozwiązanie, a najlepiej skorzystać z niego, jeśli ma się zapisaną kopię zapasową danych z telefonu. Wówczas po wymazaniu Huawei i ustawieniu nowego hasła możesz przywrócić wszystkie aplikacje, ustawienia, wiadomości czy historię połączeń.

Jak zmienić hasło przez Huawei Znajdź mój telefon?

Użytkownicy smartfonów Huawei, którzy zapomnieli hasła blokady do swojego telefonu, mogą skorzystać z usługi Huawei Znajdź mój telefon. Muszą mieć do tego wcześniej zarejestrowane konto użytkownika. Wystarczy stosować się do poniższej instrukcji:

1. Na innym urządzeniu otwórz w przeglądarce stronę www.cloud.huawei.com.

2. Zaloguj się na swoje konto Huawei, z którym powiązany jest Twój smartfon. Potrzebujesz do tego Huawei ID (numer telefonu lub adres e-mail) oraz hasło.

3. Wybierz opcję „Znajdź mój telefon”, a następnie kliknij smartfon, do którego chcesz zmienić hasło.

4. Przy smartfonie wybierz ikonkę 3 kropek w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję „Zablokuj”.

5. Po wyczyszczeniu danych ze smartfona możesz ustawić nowe hasło, a następnie przywrócić na telefonie kopię zapasową danych.

Zmiana hasła w Huawei przez Google Znajdź moje urządzenie

Bezpłatna usługa Google Znajdź moje urządzenie jest dostępna dla wszystkich telefonów z systemem operacyjnym Android, które są zalogowane do określonego konta Google. Dotyczy to również smartfonów Huawei, choć nie wszystkich. Wszystkie telefony Huawei, które miały premierę po Huawei P30 Pro, nie mają dostępu do usług Google – w ich przypadku nie można zatem korzystać z funkcji Znajdź moje urządzenie. Jeśli masz starszy model, który nadal wspiera usługi Google:

1. Otwórz w przeglądarce innego urządzenia stronę www.google.com/android/find.

2. Wpisz login i hasło do konta Google, z którym powiązany jest Twój Huawei.

3. Odszukaj na liście swój smartfon i skorzystaj z opcji „Zabezpiecz urządzenie”. Wiąże się ona z wymazaniem danych zgromadzonych do tej pory na smartfonie i przywróceniem go do ustawień fabrycznych.

4. Następnie możesz nadać nowe hasło blokady telefonu.

5. Żeby odblokować Huawei, najpierw musisz zalogować się na swoje konto Google. Następnie możesz przywrócić kopię zapasową danych, na przykład z chmury lub z karty pamięci.

Aplikacje do odzyskiwania danych

W sieci wciąż można znaleźć aplikacje do pobrania na komputer, których twórcy deklarują możliwość ominięcia hasła w telefonie bez utraty danych, na przykład FoneLab. Na ogół tego rodzaju programy są płatne i niestety nie mają 100% skuteczności. Ich celem jest przede wszystkim odzyskanie danych z Huawei, którego można odblokować. Jeśli jednak nie masz kopii zapasowej danych ze smartfona, mogą one stanowić dla Ciebie jedyną deskę ratunku. Może to wynikać zarówno z zapomnianego hasła, jak i na przykład uszkodzenia wyświetlacza. Warto mieć na uwadze, że po pobraniu danych na komputer i tak trzeba będzie przywrócić smartfona do ustawień fabrycznych i ustawić nowe hasło.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.