Jak odblokować telefon zablokowany wzorem?

Każdemu użytkownikowi telefonu może zdarzyć się, że zapomni swojego wzoru blokady. W dzisiejszym wpisie prezentujemy dwa sposoby rozwiązania tego problemu. 

Sposób 1. Za pomocą konta Google (dla urządzeń z Androidem 4.4 lub starszym)

blokada telefonu

1. Wykonaj kilka prób odblokowania telefonu. Po kilku nieudanych logowaniach pojawi się opcja: “Nie pamiętam wzoru”. Kliknij ją i wpisz dane konta Google, które jest połączone z Twoim urządzeniem.

2. Zresetuj blokadę ekranu.  

Sposób 2. Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych

Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych spowoduje trwałe usunięcie wszystkich danych (możliwość odzyskania plików będą mieli tylko Ci użytkownicy, którzy wcześniej wykonali kopię zapasową smartfona).

Dlatego też przed wykonaniem resetu zalecamy kontakt z producentem telefonu lub operatorem. Być może pracownikom uda się odblokować urządzenie bez usuwania danych.

Instrukcję krok po kroku jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych zamieściliśmy jakiś czas temu na naszym blogu - zob. jak zresetować telefon?

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.