Jak odtwarzać YouTube w tle na Androidzie i iOS?

YouTube utrudnia słuchanie muzyki w tle ze swojej aplikacji, ponieważ uniemożliwiłoby to użytkownikom oglądanie reklam. Na szczęście istnieją sposoby, aby ominąć to ograniczenie. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy sposoby na słuchanie YouTube’a w tle na zablokowanym ekranie.

Tryb stacjonarny w Mozilla Firefox (dla Androida)

Uruchom przeglądarkę Firefox na swoim telefonie z Androidem i włącz stronę YouTube.pl. Następnie otwórz menu (ikona trzech kropek obok paska adresu) i zaznacz “Tryb stacjonarny”. Wówczas po uruchomieniu filmu na YT,  zyskasz możliwość zablokowania ekranu, a nawet przełączenia się na inną aplikację. Wadą tej opcji jest oczywiście konieczność korzystania z komputerowej wersji serwisu z poziomu smartfona.

youtube na urządzeniu mobilnym

Aplikacja Autobeat Player (dla Androida)

youtube na telefonie Android

Aplikacja Autobeat Player dostępna jest w sklepie Google Play i pozwala na jeszcze więcej niż Mozilla w trybie stacjonarnym. Dzięki programowi możliwe jest korzystanie z serwisu YouTube w tle, a nawet tworzenie własnych playlist. Ponadto aplikacja umożliwia odtwarzanie muzyki nie tylko z YT, ale także z Autobeat i SoundCloud.

Aplikacja Musi (dla iOS)

youtube na telefonie iOS

Użytkownicy urządzeń marki Apple również mają możliwość słuchania muzyki z serwisu YouTube na zablokowanym ekranie. Tu z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja Musi. Program ma szereg zalet, na przykład automatycznie pobiera do pamięci telefonu regularnie odtwarzane filmy i umożliwia tworzenie własnych bibliotek.

Serwis ListenYo! (dla wszystkich)

youtube

ListenYo! to serwis, który strumieniuje samą muzykę z YouTube’a, bez wideo. Muzyka strumieniowana jest według wpisanych kategorii: gatunku muzycznego, nazwy zespołu lub słów kluczowych. Podpowiedzi utworów działają identycznie jak na YouTube. Usługa ta doskonale sprawdza się na urządzeniach mobilnych, ponieważ pozwala na odsłuchiwanie piosenek na zablokowanym ekranie. Ponadto działa po zminimalizowaniu i uruchomieniu innych aplikacji. Dzięki pozbawieniu muzyki z YT warstwy wizualnej, usługa zapewnia mniejsze zużycie danych i oszczędność baterii.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.30 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.