Jak odzyskać Messengera w telefonie?

Raz zainstalowany na telefonie Messenger zapamiętuje hasło i nie żąda jego ponawiania podczas dalszego użytkowania. Jeśli zatem przez dłuższy czas nie zmieniasz telefonu, możesz zapomnieć swoich danych służących do logowania do tej aplikacji. Dla większości użytkowników okazuje się to problemem dopiero przy zakupie nowego smartfona. Co należy wówczas zrobić, żeby odzyskać Messengera w telefonie?

Kiedy konieczne może być odzyskiwanie Messengera w telefonie?

1. Jak odzyskać Messengera w telefonie?

Jak każda aplikacja Messenger wymaga, aby podać do zalogowania login oraz hasło przypisane do konta. Ich ponowne wpisanie jest konieczne po wcześniejszym wylogowaniu się z aplikacji, usunięcia konta Messenger na wybranym telefonie lub przy instalacji Messengera na nowym urządzeniu. Niekiedy taka konieczność pojawia się również w przypadku aktualizacji oprogramowania lub usunięcia plików cache aplikacji. Co jednak istotne, wyżej wymienione czynności nie mają wpływu na listę kontaktów i historię rozmów w Messengerze. Po ponownym zalogowaniu, nawet na całkowicie nowym urządzeniu, nadal będą dostępne. Jedyną przyczyną ich utraty może być wcześniejsze, ręczne usuwanie kontaktów i wątków w aplikacji.

Stare konto na Messengerze – jak odzyskać? Dwa sposoby

W przypadku chęci korzystania z Messengera, na przykład na nowym telefonie lub smartfonie przywróconym do ustawień fabrycznych, strategia postępowania jest identyczna. Jeśli smartfon nie ma fabrycznie zainstalowanej aplikacji Messenger, pobierz ją ze sklepu Google Play na telefon z Androidem albo z App Store na swojego iPhone’a. Pobrana i zainstalowana aplikacja po włączeniu wyświetli okno do logowania. Aktualnie jako login możesz podać albo swój adres e-mail, albo używany przez Ciebie numer telefonu. Istnieją zatem dwie strategie odzyskania starego konta na Messengerze:

1. Logowanie poprzez wpisanie numeru telefonu stanowi łatwiejszą alternatywę. Wówczas jako hasła do logowania możesz użyć jednorazowego kodu wysłanego na telefon. Nie każdy może jednak skorzystać z takiej opcji – dotyczy ona tych użytkowników, którzy wcześniej dodali swój numer telefonu do konta na Messengerze. Jeśli należysz do tego grona:

• Wybierz opcję „Nie pamiętasz hasła?”.

• Zostanie wyświetlone okno, w którym możesz wpisać swój numer telefonu albo adres e-mail. Wpisz numer telefonu (nie musisz podawać kierunkowego +48).

• Jeśli kod nie przychodzi, skorzystaj z opcji „Wyślij kod ponownie”.

• Po wpisaniu numeru telefonu zostanie wysłany na niego kod SMS, który aplikacja automatycznie doda pod wskazane pola. Jeśli jednak taka opcja nie działa na Twoim smartfonie, przepisz kod ręcznie.

• Jeżeli mimo ponownego wysłania kod SMS nie przychodzi, upewnij się, że Twój smartfon znajduje się w zasięgu sieci komórkowej i że nie masz na nim zablokowanych numerów specjalnych.

2. Użytkownicy Messengera, którzy nie połączyli konta z numerem telefonu, muszą wpisać w opcji przypominania hasła swój adres e-mail. Warto wówczas zastanowić się, jaki adres e-mail został użyty podczas rejestracji. Większość z nas ma konto na Messengerze od wielu lat, a w międzyczasie wykorzystywany adres mailowy mógł ulec zmianie.

• Podaj adres e-mail użyty podczas rejestracji swojego konta na Messengerze.

• Aplikacja wyśle jednorazowy kod dostępu pod wskazany adres mailowy. Musisz jednak się spieszyć, ponieważ na jego przepisanie przewidziano zaledwie 25 sekund. Po upływie tego czasu kod straci ważność i konieczne będzie wygenerowanie kolejnego.

Co zrobić, żeby odzyskać Messengera w telefonie? Kolejne kroki

Niezależnie od tego, czy do odzyskania Messengera używać swojego adresu mailowego, czy też numeru telefonu – w obu przypadkach po ponownym zalogowaniu aplikacja wyświetli pytanie, czy wylogować Cię z innych urządzeń. Możesz to zatwierdzić lub zdecydować o niewylogowywaniu, jeśli nie chcesz stanąć przed koniecznością osobnego logowania się na przykład do Messengera na swoim komputerze. Automatyczne wylogowanie to dobra alternatywa, jeśli obawiasz się, że ktoś niepożądany może mieć dostęp do Twojego konta.

W ostatnim kroku pora na ustawienie nowego hasła do Messengera. Musi ono zawierać co najmniej 6 znaków. Co istotne, to samo hasło zostanie ustanowione także do Twojego konta na Facebooku. Żeby zapobiec ponownemu zapomnieniu hasła w przyszłości, zapisz je na przykład w swoim notesie albo w chmurze. Podczas ustalania nowego hasła zwróć uwagę, że nie będzie ono ponawiane. Ponieważ hasło jest automatycznie maskowane, upewnij się, że zostało ono przez Ciebie prawidłowo wpisane i nie zawiera na przykład literówki. Możesz podejrzeć hasło, stukając w ikonkę oka wyświetlaną po prawej stronie.

Jeżeli Twoje konto posiada uwierzytelnianie dwuskładnikowe, Facebook zapyta Cię, czy to Ty dokonujesz zmiany hasła, a na Twój numer telefonu ponownie zostanie wysłany kod aktywacyjny, który musisz przepisać. Po zalogowaniu możesz wybrać opcję zapamiętania danych, żeby wygodniej korzystać z aplikacji. Możesz także zatwierdzić opcję znajdowania kontaktów telefonicznych w aplikacji Messenger, co ułatwi Ci komunikację i pozwoli w przyszłości na logowanie do Messengera za pomocą numeru telefonu.

Jak sprawdzić hasło do Messengera na telefonie?

Jeśli planujesz zmianę telefonu, możesz zawczasu sprawdzić, jakie hasło do messengera posiadasz. Messenger to część Facebooka, więc tak naprawdę wystarczy sprawdzić hasło do Facebooka. Dzięki temu unikniesz komplikacji i nie będziesz musiał odzyskiwać Messengera. Jak sprawdzić hasło do messengera na telefonie? Możesz to zrobić jedynie wtedy, jeśli zapisałeś je w przeglądarce. Aby przekonać się czy Twoja przeglądarka przechowuje hasło do Facebooka, wykonaj poniższe kroki:

1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome na telefonie

2. Kliknij w ikonę trzech pionowych kresek w prawym górnym rogu ekranu. Nstępnie z listy wybierz "Ustawiernia"

3. Kliknij zakładkę "Hasła"

Tu zobaczysz wszystkie hasła i loginy przechowywane w przeglądarce. Sprawdź, czy znajduje się tam hasło do Facebooka

Pamiętaj, że nawet jeśli nie zapisałeś hasła w przeglądarce, nic straconego. Możesz po prostu skorzystać z opcji resetowania hasła i ustawić nowe, które zapamiętasz. 

Jak przywrócić starego Messengera?

Niektórzy poprzez "odzyskiwanie Messengera" mają na myśli przywrócenie starszej wersji aplikacji. Niestety wprowadzone zmiany w Messengerze nie wszystkim się spodobały. Można oczywiście spróbować odinstalować wszystkie aplikacje Facebooka (Facebook, Messenger, Facebook Lite, Messenger Lite, Facebook Business Suite itp.), a następnie pobrać starsze wersje tych programów. Może to jednak okazać się trudne i w przypadku wielu smartfonów niemożliwe. Mimo wszystko radzimy korzystać jedynie z najnowszych, zaktualizowanych wersji aplikacji, nawet jeśli wprowadzane zmiany nie zawsze się nam podobają. Korzystanie ze starych wersji programów może negatywnie wpływać na urządzenie mobilne i stanowić ryzyko ataków cybernetycznych. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.