Jak ograniczyć promieniowanie telefonu?

Telefony komórkowe emitują promieniowanie elektromagnetyczne, które ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak uchronić się przed szkodliwym oddziaływaniem smartfonów, skoro urządzenia te towarzyszą nam niemal wszędzie?

Komu smartfony szkodzą najbardziej?

promieniowanie telefonu

Okazuje się, że telefony komórkowe mają największy wpływ na dzieci. Młode organizmy absorbują znacznie więcej szkodliwego promieniowania niż osoby starsze. W przypadku najmłodszych użytkowników, skutkiem promieniowania elektromagnetycznego może być osłabiona pamięć, brak koncentracji, a nawet bóle głowy. Promieniowania szczególnie powinny się wystrzegać kobiety w ciąży, ponieważ działa ono niekorzystnie również na płód.

Jak radzić sobie z promieniowaniem telefonu?

słuchawka bluetooth

Jeśli będziemy korzystać ze smartfona z umiarem i w sposób odpowiedzialny, urządzenie nie zagrozi naszemu zdrowiu. Aby zmniejszyć szkodliwy wpływ promieniowania telefonu na nasz organizm, należy przede wszystkim ograniczyć czas, w którym trzymamy telefon przy głowie. Warto zatem stosować się do kilku zasad:

1. Zrezygnuj z rozmawiania przez telefon ze słuchawką przy uchu. Używaj słuchawek bluetooth lub zestawu głośnomówiącego.

2. Jeśli nie chcesz korzystać z dodatkowych akcesoriów, ogranicz czas rozmów. Kiedy masz taką możliwość wysyłaj wiadomości, zamiast dzwonić.

3. Unikaj rozmów w miejscach, gdzie urządzenie ma słaby zasięg. Telefon automatycznie zwiększa wtedy moc nadawania, a tym samym rośnie promieniowanie.

4. Nie trzymaj komórki przy głowie podczas nawiązywania połączenia. W tym czasie smartfon nadaje z niemal największą mocą. Zaczekaj do usłyszenia pierwszego sygnału.

5. Jeśli nosisz telefon w kieszeni, przechowuj go ekranem skierowanym do ciała. Anteny są zazwyczaj montowane z tyłu urządzeń.

6. Nie trzymaj telefonu cały czas przy sobie i nie śpij z nim.

słuchawki do telefonu sprawdźZestawy głośnomówiące Sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.