Jak ominąć kod PIN w telefonie Samsung?

Blokada PIN chroni zawartość smartfona Samsung przed dostępem osób nieupoważnionych, dlatego warto z niej korzystać. Dzięki temu można zachować pożądaną prywatność dotyczącą na przykład wiadomości tekstowych i zdjęć. Co jednak w sytuacji, gdy zapomnisz hasła? Jak wtedy można ominąć kod PIN w telefonie Samsung? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Wybór innej metody odblokowywania smartfona

1. Jak ominąć kod PIN w telefonie Samsung?

Oprócz kodu PIN w swoim Samsungu warto ustawić także inne, alternatywne metody odblokowywania ekranu. Należy jednak zrobić to, zanim zechcesz ominąć kod PIN w telefonie. Z tego powodu warto zadbać o to od razu po zakupie smartfona. Najnowsze modele Samsungów oferują kilka rodzajów blokady ekranu, które gwarantują różny stopień bezpieczeństwa. Oprócz kodu PIN jest to:

• Symbol – czyli wzór, jaki możesz narysować palcem na wyświetlaczu.

• Odcisk palca – wygodna opcja w przypadku telefonów Samsung, które mają czytnik linii papilarnych.

• Odblokowywanie twarzą – skaner twarzy stanowi inteligentną funkcję smartfona zintegrowaną z jego przednim obiektywem.

• Hasło – uznawane za najbezpieczniejszą metodę odblokowywania. W przeciwieństwie do liczbowego kodu PIN hasło uwzględnia także litery i inne znaki.

W telefonie Samsung możesz ustawić również brak blokady ekranu. W takim przypadku możesz odblokować smartfon, po prostu stukając w jego ekran, naciskając przycisk zasilania lub przesuwając palcem po wyświetlaczu. Całkowity brak blokady nie jest jednak zalecany, ponieważ w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu Twoje dane są dostępne dla każdej osoby, która trzyma smartfon w rękach.

Znajdź mój telefon Samsung

Nie pamiętasz kodu PIN do swojego Samsunga i nie masz ustawionej żadnej alternatywnej metody odblokowywania telefonu? Na szczęście nie wszystko stracone. Z pomocą przychodzi dedykowana smartfonom Samsung, bezpłatna usługa Find My Mobile. W tym celu potrzebujesz aktywnego konta Samsung, do którego jest zalogowany dany smartfon. Dlatego też warto je założyć i powiązać z nim telefon (dzięki niemu masz również dostęp do wielu usług Samsung). Niezbędny jest także dostęp do przeglądarki internetowej na innym urządzeniu, na przykład na laptopie.

1. Wejdź na stronę www.samsung.com.

2. Zaloguj się na swoje konto Samsung.

3. Z menu wybierz usługę Znajdź mój telefon.

4. Kliknij opcję „Odblokuj mój ekran”.

5. Gotowe – teraz możesz zmienić PIN na taki, który zapamiętasz.

Znajdź moje urządzenie Google

Alternatywna usługa dla Find My Mobile od Samsunga to Znajdź moje urządzenie od Google. Dotyczy ona wszystkich telefonów z systemem operacyjnym Android, które są zalogowane do Twojego konta Google. Możesz zatem wykorzystać usługę także w przypadku telefonu marki Samsung, który również korzysta z Androida. Podobnie jak w przypadku Find My Mobile potrzebujesz jednak dostępu do przeglądarki internetowej na innym urządzeniu:

1. Otwórz w przeglądarce stronę: www.google.com/android/find

2. Zaloguj się na swoje konto Google, z którym powiązany jest Twój smartfon Samsung.

3. Odszukaj na liście telefon i wybierz dostępną przy nim opcję „Zabezpiecz urządzenie”. W ten sposób smartfon zostanie tymczasowo zablokowany i wylogowany z konta Google.

4. W następnym kroku możesz nadać nowy kod PIN odblokowujący telefon.

5. Żeby odblokować smartfon, trzeba będzie ponownie zalogować się do konta Google.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Znacznie bardziej inwazyjna metoda ominięcia kodu PIN w telefonie Samsung to przywrócenie w smartfonie ustawień fabrycznych. W ten sposób można co prawda odblokować ekran, ale należy liczyć się z bezpowrotną utratą wszystkich danych zapisanych wcześniej na telefonie. W przypadku smartfonów Samsung z zablokowanym ekranem ustawienia fabryczne przywrócisz następująco:

1. Wyłącz telefon, przytrzymując przycisk zasilania.

2. Po wyłączeniu smartfona naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności i zasilania.

3. Poczekaj, aż do momentu, gdy telefon zawibruje.

4. Telefon przejdzie w tryb odzyskiwania, wyświetlając różne opcje na ekranie.

5. Wybierz opcję „wipe data/factory reset”. W ten sposób smartfon przywróci ustawienia fabryczne, a zatem usunie wcześniej ustawiony kod PIN.

Skorzystaj z aplikacji

Niektóre aplikacje do pobrania na komputer oferują ominięcie kodu PIN w telefonie. To przykładowo FoneLab lub Tenorshare. Trzeba mieć jednak na uwadze, że na ogół tego rodzaju programy wymagają opłaty i nie działają w 100%. Na ogół pomagają one odzyskać dane z telefonu, którego nie da się odblokować – w celu zapisania ich na innym urządzeniu. Służą zatem przede wszystkim do smartfonów, które mają na przykład uszkodzony wyświetlacz niereagujący na dotyk. Ich właściwości można jednak wykorzystać także w przypadku telefonu z blokadą PIN. W ten sposób można sczytać z niego między innymi kontakty, wiadomości, zdjęcia lub dokumenty. Po pobraniu i zainstalowaniu takiej aplikacji należy za pomocą kabla USB podłączyć telefon Samsung do komputera. Na dalszym etapie trzeba postępować według instrukcji wyświetlanych przez aplikację.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.