Jak otworzyć telefon Samsung?

Jednobryłowe obudowy Samsungów gwarantują elegancki, nowoczesny design smartfonów. Mogą jednak również utrudniać czynności, które kiedyś były znacznie prostsze w realizacji, gdy obudowę telefonu można było łatwo zdjąć. Wobec tego jak otworzyć telefon Samsung, by wymienić baterię lub wysuszyć smartfon po zalaniu? Instrukcji na ten temat postaram się udzielić Ci w niniejszym artykule.

Przede wszystkim: sprawdź okres gwarancyjny

Jak otworzyć telefon Samsung?

Każdy producent smartfonów, także Samsung, odradza własnoręczne naprawy telefonu – niezależnie od tego, co się wydarzyło. Jeżeli Twój smartfon jest nadal na gwarancji i z niewiadomej przyczyny przestał działać lub działa niewłaściwie, możesz liczyć na jego darmową naprawę w autoryzowanym punkcie serwisowym. Samsung wróci do Ciebie w nienagannym stanie – gotowy do użytku. Nawet jeżeli smartfon nie podlega już gwarancji, i tak warto skorzystać z usług serwisanta GSM, który otworzy telefon odpłatnie.

Po co otwierać telefon Samsung?

Wielu osobom zależy przede wszystkim na czasie. Z tego powodu niektórzy decydują się na to, by otworzyć telefon Samsung własnoręcznie:

• w celu jego naprawy,

• dokładnego wysuszenia,

• wymiany baterii,

• czy wymiany obudowy.

Najczęściej są to działania konieczne po nieszczęśliwym wypadku: zalaniu, upadku lub uderzeniu smartfona. Niestety, nie zawsze otwarcie telefonu zażegna problem – niekiedy zaistniałe szkody mogą okazać się nieodwracalne. Czasem jednak rzeczywiście uda Ci się przywrócić smartfon do prawidłowego działania.

Samodzielnie otwieranie obudowy w telefonie – potencjalne ryzyko

Jeżeli planujesz otworzyć smartfon z jednobryłową obudową, musisz liczyć się z potencjalnym ryzykiem trwałego uszkodzenia telefonu. Nieposiadanie wprawy oraz profesjonalnych narzędzi może spowodować uszkodzenie obudowy, wyświetlacza lub wewnętrznych komponentów urządzenia. Co więcej, telefon po otwarciu może okazać się trudny do ponownego złożenia. Z tych względów zastanów się dobrze, czy naprawdę chcesz otwierać smartfon na własną rękę.

Jak otworzyć telefon Samsung? Instrukcja krok po kroku

Jeszcze raz powtórzę: pamiętaj, że otwierasz telefon na własną odpowiedzialność. Jeśli liczysz się z tym, że możesz uszkodzić urządzenie, postępuj według poniższej instrukcji:

1. Żeby otworzyć telefon Samsung z obudową jednobryłową, potrzebujesz cierpliwości. Z tego powodu zarezerwuj sobie więcej wolnego czasu, żeby nie działać w pośpiechu.

2. Przygotuj stabilne, miękkie podłoże dla swojego smartfona. Może być to stół, na którym leży koc albo ręcznik.

3. Zadbaj o dobre warunki oświetleniowe. Najlepiej korzystać z lampki biurkowej dającej jasne, intensywne światło.

4. Wyłącz telefon i wyjmij z niego kartę SIM.

5. Przyjrzyj się konstrukcji swojego telefonu. Zlokalizuj krawędzie obudowy, które stykają się z wyświetlaczem smartfona.

6. Musisz rozkleić obudowę: za pomocą gorącego powietrza lub profesjonalnego rozpuszczalnika. Może być to na przykład alkohol izopropylowy lub aceton. Specjalne rozpuszczalniki do kleju stosowanego w telefonach możesz zamówić także poprzez internet – charakteryzują się one wyższym poziomem bezpieczeństwa.

7. Alternatywnie ogrzej krawędzie smartfona za pomocą suszarki lub precyzyjnie skrop je rozpuszczalnikiem.

8. Jeżeli korzystasz z suszarki, ogrzewaj krawędzie obudowy przez około 2 minuty.

9. Jeśli używasz rozpuszczalnika do kleju, najlepiej korzystaj z zakraplacza i małego pędzelka, które pomogą dotrzeć Ci do zakamarków obudowy. Na działanie rozpuszczalnika poczekaj nieco dłużej względem suszarki, od 3 do 5 minut.

10. Przygotuj twardy przedmiot o cienkich, płaskich krawędziach, na przykład pęsetę, kostkę do gry na gitarze lub kartę bankomatową. Nie powinny być to jednak przedmioty, które są Ci potrzebne, ponieważ istnieje ryzyko ich uszkodzenia podczas otwierania Samsunga.

11. Za pomocą płaskiego przedmiotu rozpocznij podważanie obudowy, trzymając smartfon ekranem do dołu. Zacznij podważanie od krawędzi obudowy znajdującej się najbliżej slotu na kartę SIM.

12. Możesz dodatkowo posłużyć się przyssawką przymocowaną do plecków telefonu. Ciągnij za nią, jednocześnie podważając krawędzie obudowy.

13.Działaj ostrożnie i nie wkładaj zbyt dużo siły w otwieranie obudowy, aby nie uszkodzić telefonu.

14. Jeżeli w jednym miejscu uda Ci się rozkleić obudowę, stopniowo przesuwaj pęsetę, kartę lub kostkę wzdłuż obudowy, rozklejając ją na długości. Nie odginaj obudowy, jeżeli jej znaczna część jest jeszcze mocno przyklejona.

15. W razie potrzeby możesz ponownie podgrzać brzegi obudowy lub zakropić więcej rozpuszczalnika. Uważaj, aby nie uszkodzić delikatnych komponentów wewnątrz telefonu, które stają się coraz bardziej odsłonięte.

16. Jeśli udało Ci się otworzyć telefon Samsung, odłóż jego obudowę w czyste, bezpieczne miejsce. Po przeprowadzonych modernizacjach musisz ponownie skleić obudowę. W tym celu najlepiej sprawdzi się klej montażowy do elektroniki, który ma właściwości uszczelniające.

Mam nadzieję, że moja instrukcja pomogła Ci w otworzeniu swojego Samsunga! Trzymam kciuki za owocną wymianę baterii lub cokolwiek, co planujesz zrobić dalej.

etui na telefon sprawdź
Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.