Jak pobierać aplikacje na iPhone’a?

Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje iPhone, warto zainstalować na nim przydatne aplikacje. Proces pobierania i instalowania aplikacji na iPhone jest na szczęście łatwy. Prezentujemy instrukcję krok po kroku. 

Konto Apple ID

Jak pobierać aplikacje na iPhone’a? Apple iPhone ID

Aby móc korzystać ze sklepu App Store, trzeba mieć założone Apple ID. Jeśli Twój iPhone już działa i możesz normalnie z niego korzystać (np. dzwonić), oznacza to, że posiadasz już konto. Identyfikator Apple ID jest bowiem niezbędny, aby w ogóle móc korzystać z iPhone’a. 

Jak pobrać program lub grę na iPhone’a?

Jak pobierać aplikacje na iPhone’a? Appstore

Aby ściągnąć program lub grę na iPhone’a, należy uruchomić aplikację App Store. Poszczególne aplikacje można wybrać z proponowanych lub samemu je wyszukać. Po kliknięciu w dany program pojawi się opcja Pobierz, jeśli jest za darmo, lub cena, jeśli jest płatny. Po kolejnym stuknięciu pojawią się opcje: Instaluj lub Kup. Na tym etapie należy wpisać hasło, a jeśli telefon posiada Touch ID, użyć odcisku palca. Po zakończeniu pobierania należy kliknąć przycisk Home i przejść do ekranu głównego, gdzie dana aplikacja się pojawi.

Wyszukiwanie

W App Store można odszukać programy i gry na kilka sposobów:

• wpisując nazwę w wyszukiwarkę (na liście pojawi się interesujący nas tytuł),

• wybierając sekcje „najlepsze”, która zawiera listę najlepszych gier i aplikacji podzielonych na programy płatne, dochodowe i gratis,

• przechodząc do sekcji „kategorie” i wybierając interesującą nas tematykę.

Jednoczesne pobieranie aplikacji na kilka urządzeń Apple

Jak pobierać aplikacje na iPhone’a? iPad MAC

Firma Apple umożliwia jednoczesne pobieranie i instalowanie oprogramowania na kilku urządzeniach jednocześnie. Jest to szczególnie przydatne, kiedy kupujemy aplikacje, ponieważ wtedy nie trzeba ich ściągać na każde urządzenie. Po kliknięciu Kup, program pojawi się na wszystkich urządzeniach powiązanych z Apple ID. Aby uruchomić funkcję, należy wejść w Ustawienia -> iTunes i App Store. W sekcji Automatyczne pobieranie ujrzymy napis Programy. Funkcję uruchomimy za pomocą suwaka.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.