Jak pobrać Fortnite na telefon?

Fortnite to jedna jedna z najpopularniejszych gier battle royale dostępnych na telefony. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, w jaki sposób użytkownicy ze smartfonami z systemem iOS i Androidem mogą pobrać grę na swoje urządzenia.

Pobieranie Fortnite na smartfony z iOS

Pobieranie Fortnite na iPhone'a

Każdy posiadacz telefonu Apple może pobrać grę Fortnite za darmo ze sklepu AppStore. Dla użytkowników iPhone’ów proces ten nie jest więc skomplikowany i nie wymaga żadnych zaproszeń czy kluczy aktywacyjnych.

Pobieranie Fortnite na Androida

Pobieranie Fortnite na Androida

W związku z tym, że gra nie jest dostępna w Google Play, użytkownicy telefonów z Androidem mają nieco utrudnione zadanie. Muszą najpierw zarejestrować się na oficjalnej stronie Epic Games, wpisując swój adres e-mail.

Po rejestracji w ich skrzynce mailowej pojawi się wiadomość z zaproszeniem do pobrania instalatora gry. Po kliknięciu w link użytkownik zostanie przeniesiony na osobną stronę, z której będzie mógł pobrać plik (z rozszerzeniem apk).

Po pobraniu pliku użytkownik będzie musiał go otworzyć i sprawdzić powiadomienia - instalator zażąda specjalnego zezwolenia na uruchomienie, ponieważ pochodzi spoza oficjalnego źródła Google. Po wyrażeniu zgody i przyznaniu programowi niezbędnych uprawnień, rozpocznie się instalacja gry.

Po chwilowej optymalizacji programu ukaże się ekran powitalny, gdzie użytkownik zostanie zapytany o to, czy grał już w Fortnite. Gra daje możliwość kontynuacji progresu z innych platform. Użytkownik będzie mógł zalogować się na swoje konto lub założyć nowe.

Niestety nie otrzymamy możliwości gry w Fortnite tuż po rejestracji. Z poziomu smartfona należy najpierw zapisać się na listę oczekujących. Po kilku dniach na skrzynkę mailową użytkownika powinna przyjść wiadomość, że może on już grać w grę.

Po instalacji gry należy, dla bezpieczeństwa, cofnąć zgody na pobieranie programów z nieznanych źródeł.

Na jakie telefony z Androidem dostępny jest Fortnite?

Początkowo Fortnite dostępny był jedynie na telefony Samsung Galaxy. Obecnie twórcy gry rozszerzyli listę wspieranych urządzeń o telefony takich marek jak: Google, Asus, Huawei, Honor, Nokia, LG, OnePlus, Razer, Essential, Xiaomi, Lenovo i Sony.

Aktualną listę wspieranych modeli można znaleźć na stronie: epicgames (witryna dostępna z poziomu smartfona).

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Wybierz jedną z powyższych ocen.