Jak pobrać iOS 14 beta na iPhone’a?

W czerwcu każdego roku Apple ogłasza premierę kolejnej wersji swojego systemu operacyjnego iOS. Zwykle jednak na oficjalną aktualizację trzeba czekać do jesieni. Warto zatem wiedzieć, że osoby zainteresowane nowinkami mogą przedpremierowo zaktualizować iOS na swoim iPhonie do wersji 14 beta. W jaki sposób bezpiecznie pobrać i zainstalować ją na telefonie?

Czym jest iOS 14 beta?

1. Jak pobrać iOS 14 beta na iPhone’a?

iOS 14 beta to przedpremierowa, testowa wersja oprogramowania iOS z 2020 roku, która przechodzi jeszcze fazę testów i drobnych poprawek przed oficjalną premierą. Istnieją wersje iOS dostępne jedynie dla programistów, ale także publiczne, z których może skorzystać każdy posiadacz kompatybilnego technologicznie iPhone’a.

Chociaż iOS 14 beta możesz pobrać bez większych trudności na swój iPhone, pamiętaj, że wciąż jest to oprogramowanie testowe. Należy zatem przygotować się na ewentualne problemy z prawidłowym działaniem systemu operacyjnego, które możesz zgłaszać, aby zostały one naprawione. Innymi słowy – po pobraniu wersji iOS 14 beta, nie masz jeszcze do czynienia z ostatecznym, perfekcyjnym produktem. Możesz za to czynnie brać udział w usprawnianiu iOS 14.

Warto zwrócić uwagę na to, że im bliżej oficjalnej premiery iOS 14, tym bezpieczniejsze dla użytkownika jest pobranie wersji beta, ponieważ jest ona na bieżąco modyfikowana. Dla pewności jednak przed instalacją testowego oprogramowania zawsze warto zrobić zapasową kopię danych ze swojego iPhone’a.

Jak zainstalować iOS 14 beta na iPhone’a?

Przed pobraniem iOS 14 beta upewnij się, że Twój iPhone jest z nią kompatybilny. Zgodne z nowym oprogramowaniem urządzenia to zwykle modele iPhone 6s i nowsze, jednak dla pewności zawsze warto zweryfikować oficjalną listę przedstawioną przez Apple. Gdy już potwierdzisz zgodność swojego iPhone’a z najnowszym iOS-em, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Zarejestruj się na oficjalnej stronie Apple Beta przy użyciu swojego Apple ID.

2. Zaloguj się do programu Beta Software.

3. Wybierz opcję „Zarejestruj swoje urządzenie iOS”. Warto zaznaczyć, że poprzedni testerzy iOS beta będą musieli odinstalować swój stary profil, a następnie zarejestrować się na nowo.

4. Otwórz na swoim iPhonie stronę beta.apple.com/profile.

5. Pobierz i zainstaluj profil konfiguracyjny. Teraz wersja iOS 14 beta powinna być dostępna w Twoim telefonie. Znajdziesz ją gotową do instalacji, otwierając aplikację „Ustawienia”, następnie sekcję „Ogólne” oraz kategorię „Aktualizacja oprogramowania”.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.