Jak pobrać WhatsAppa na telefon z Androidem?

WhatsApp Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji do bezpłatnej komunikacji, którą pobrano ponad 5 mld razy. Wystarczy jedynie mieć dostęp do Internetu, aby wymieniać wiadomości z innymi użytkownikami, a także prowadzić rozmowy głosowe i wideo. Wiele osób uważa WhatsAppa za bezpieczniejszą alternatywę dla Messengera. Jednak w jaki sposób pobrać WhatsAppa na telefon z Androidem?

Pobieranie WhatsAppa na telefon z Androidem

1. Jak pobrać WhatsAppa na telefon z Androidem?

Aby bezpiecznie pobrać komunikator WhatsApp na telefon z Androidem, należy wykorzystać w tym celu oficjalny sklep z aplikacjami Google Play. Jeśli nie chcemy tracić cennych danych mobilnych podczas pobierania apki, najlepiej połączyć się na ten czas z siecią Wi-Fi. Każdy smartfon posiada Sklep Play wśród aplikacji, które zostały fabrycznie zainstalowane na telefonie. Zwykle skrót do Sklepu Play znajduje się na głównym ekranie smartfona.

1. Otwieramy Sklep Play.

2. W wyświetlonym do góry okienku „Szukaj aplikacji i gier” wpisujemy „WhatsApp Messenger”.

3. Wyświetli nam się okno z podstawowymi informacjami na temat aplikacji, takimi jak liczba pobrań czy wystawione opinie. Wybieramy zielony, poziomy przycisk „Zainstaluj”.

4. Telefon przystąpi do pobierania aplikacji, po zakończeniu wyświetlając dwie opcje: odinstalowania albo otwarcia.

Instalacja aplikacji WhatsApp krok po kroku

2. Jak pobrać WhatsAppa na telefon z Androidem?

Instalacja WhatsAppa na telefonie z Androidem jest prosta i intuicyjna. Aby mieć jednak pewność, że komunikator został zainstalowany w sposób poprawny, stosuj się do poniższych instrukcji:

1. Otwieramy pobraną aplikację WhatsApp Messenger na swoim telefonie.

2. Wyświetli nam się okno powitalne. Wybieramy zielony przycisk „Zaakceptuj i kontynuuj”, który dotyczy akceptacji polityki prywatności oraz regulaminu komunikatora.

3. Kolejny krok to wprowadzenie swojego numeru telefonu z numerem kierunkowym dla kraju operatora.

4. Po wpisaniu numeru telefonu wybieramy opcję „Dalej”, a następnie sprawdzamy raz jeszcze, czy wpisaliśmy poprawny numer telefonu i zatwierdzamy, stukając w „OK”.

5. Komunikator wyśle na telefon kod weryfikacyjny do bezpiecznego autoryzowania rejestracji. Należy wpisać go w wyświetlone pole, choć większość nowych smartfonów uzupełni je automatycznie.

6. Kolejny krok to uzupełnienie informacji o profilu. Możemy dodać zdjęcie profilowe oraz wpisać swoje imię lub dowolny nick.

7. Po uzupełnieniu zatwierdzamy, wybierając „Dalej”.

8. To wszystko – aplikacja WhatsApp Messenger jest gotowa do użytkowania. Jeśli chcemy automatycznie zsynchronizować kontakty z naszego telefonu, wybieramy ustawienia aplikacji, a następnie jej uprawnienia, gdzie akceptujemy uprawnienia WhatsAppa do kontaktów w smartfonie. Wtedy WhatsApp sam wykryje wszystkie osoby wśród znajomych, które korzystają z tego komunikatora.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.