Jak podłączyć głośnik Bluetooth do telefonu?

Podłączanie głośnika Bluetooth do smartfona nie jest trudne, jednak podczas wykonywania tej czynności po raz pierwszy można napotkać pewne trudności. Zachęcamy do zapoznania się z naszą instrukcją, która krok po kroku pomoże przejść przez etapy tego procesu.

Podłączanie głośnika bluetooth do telefonu

iphone i głośnik bluetooth

Aby sparować głośnik z urządzeniem mobilnym należy kolejno:

1. Przejść do “Ustawień” telefonu.

2. Otworzyć zakładkę “Bluetooth”.

3. Wybrać opcję “Włącz Bluetooth”.

4. Po wykonaniu powyższych czynności otworzy się lista dostępnych urządzeń. Jeśli na liście nie widzimy nazwy naszego głośnika, na obudowie urządzenia należy odszukać przycisk z symbolem Bluetooth i nacisnąć go.

5. Od teraz na liście dostępnych urządzeń w telefonie powinniśmy móc odnaleźć nasz sprzęt. Po kliknięciu w nazwę urządzenia, telefon i głośnik sparują się.

Gdy głośnik Bluetooth zostanie już raz sparowany z naszym telefonem, nie będzie konieczności ponownego przechodzenia przez powyższe kroki, gdyż smartfon zapisze tę konfigurację. Jedyne o czym trzeba pamiętać to włączenie głośnika i Bluetootha w telefonie.

Głośniki bluetooth - przydatne informacje

głośnik blueetooth w podróży

Większość bezprzewodowych głośników umożliwia podłączenie kilku urządzeń naraz, w tym laptopów i tabletów. Aby je podłączyć wystarczy postępować zgodnie z powyższą instrukcją.

Należy pamiętać, że bezprzewodowe odtwarzacze wymagają regularnego ładowania. Dlatego też przy wyborze głośnika warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. By dłużej cieszyć się możliwością słuchania muzyki w każdych warunkach, warto wspomóc się power bankiem.

głośnik bluetooth w rowerze

Przenośne urządzenia do odtwarzania dźwięku sprawdzają się niemal wszędzie - w domu, w biurze, na pikniku czy na kempingu. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom głośniki Bluetooth są doskonałymi akcesoriami w podróży.

Głośniki bluetooth sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Wybierz jedną z powyższych ocen.