Jak podłączyć pada do telefonu?

Coraz więcej znanych gier pojawia się w wersji na smartfony i tablety. Niestety sterowanie dotykowe na ekranach LCD urządzeń mobilnych po pewnym czasie robi się męczące i niewygodne. Dlatego też jeśli posiadasz w domu pada od Xboxa lub Playstation możesz podłączyć go do telefonu. Dziś podpowiadamy jak to zrobić w telefonach z Androidem.

Podłączanie pada od Xboxa do telefonu

Xbox konsola

Do podłączenia przewodowego pada od Xboxa będziemy potrzebować  kabla USB OTG. Jest to przewód wyposażony w końcówkę microUSB oraz żeńskie wejście USB. Aby podłączyć pada Xbox do smartfona wystarczy podpiąć wtyk MicroUSB kabla do telefonu i żeńskie wejście USB do pada.

Pad Xboxa zostanie wykryty przez Androida automatycznie. Po uruchomieniu dowolnej gry powinniśmy mieć możliwość wygodnego sterowania padem.

W przypadku gdy będziemy chcieli podłączyć do smartfona bezprzewodowego pada od Xboxa, oprócz kabla USB OTG będziemy potrzebować bezprzewodowego odbiornika pada Xbox 360. Aby podpiąć bezprzewodowego pada należy wpiąć kabel USB OTG do telefonu za pomocą micro USB, a następnie podpiąć do kabla OTG odbiornik. Gdy odbiornik do pada zostanie rozpoznany przez Androida, wystarczy, że wciśniemy czarny przycisk do parowania urządzeń na padzie i odbiorniku.

Podłączanie pada do Playstation do smartfona

Playstation konsola

Aby podłączyć pada od Playstation do telefonu z Androidem również musimy najpierw zaopatrzyć się w kabel USB OTG. Końcówkę microUSB kabla należy podpiąć do smartfona, a do żeńskiego wejścia USB wpiąć kabel USB od pada. Pady, telefony SONY i smartfony większości producentów z Androidem są kompatybilne, więc pad powinien zostać wykryty przez smartfona automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, możemy skorzystać z aplikacji Sixaxis Enabler. Jest ona jednak płatna (ok. 11 zł).

Kable do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.