Jak podłączyć pendrive do telefonu?

Większość smartfonów z Androidem ma możliwość podłączenia przenośnej pamięci USB. Jeśli więc chcemy przegrać filmy, muzykę lub zdjęcia z telefonu na pendrive’a (i odwrotnie), nie musimy uruchamiać komputera. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, w jaki sposób podłączyć pamięć USB do telefonu.

Sprawdź, czy Twój telefon obsługuje OTG

kabel do telefonu

Zanim podejmiesz próby podłączania pamięci USB do telefonu sprawdź najpierw, czy Twój smartfon posiada taką funkcję. Aby się o tym przekonać musisz ustalić, czy Twój telefon obsługuje tryb OTG. W tym celu pobierz aplikację OTG Checker ze sklepu Google Play.

Jeśli program USB OTG Checker potwierdzi obecność funkcji OTG oznacza to, że do Twojego telefonu można podłączyć pamięć przenośną USB.

Jeśli posiadasz telefon z systemem Windows Phone lub iOS, to niestety Twoje urządzenie na pewno nie wspiera takiego rozwiązania.

Podłączanie pendrive’a do smartfona z Androidem

kabel usb otg pendrive

Aby podłączyć pendrive do telefonu musisz zaopatrzyć się w kabel USB OTG. Jest to przejściówka wyposażona w końcówkę microUSB oraz żeńskie wejście USB.

W momencie gdy podłączamy naszego pendrive’a do telefonu po raz pierwszy, musimy wcześniej sformatować pamięć USB do systemu plików FAT32. W tym celu podłącz pendrive do komputera i otwórz okienko “Mój komputer”. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na nazwę pendrive’a i wybierz funkcję “Formatuj”. W nowym oknie zaznacz: "Przywróć ustawienia domyślne urządzenia", a następnie w polu system plików wybierz FAT32 i opcję "Rozpocznij".

pendrive, telefon, kabel usb otg

W dalszej kolejności wystarczy już tylko umieścić  kabel USB w porcie smartfona, a żeńską końcówkę kabla w pendrivie. Telefon powinien automatycznie wykryć pamięć USB.

Kable do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.