Jak podłączyć selfie stick z Bluetooth do telefonu?

Selfie sticki to bardzo praktyczne akcesoria, ponieważ pozwalają wygodnie wykonywać zdjęcia w szerszym ujęciu i bez konieczności używania samowyzwalaczy. Coraz większą popularnością cieszą się bezprzewodowe monopody z łącznością Bluetooth, które zapewniają maksymalną wygodę robienia selfie bez dodatkowych kabli. Podłączenie akcesorium jest łatwe, jednak dla tych którzy robią to po raz pierwszy, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Podłączanie monopoda Bluetooth do smartfona

Aby podłączyć selfie stick do telefonu poprzez Bluetooth należy kolejno:

selfie stick z bluetooth

1. Włączyć pilota przyciskiem z boku obudowy - “On”.

2. Sprawdzić, czy na pilocie miga niebieska dioda oznaczająca łączność Bluetooth.

3. Uruchomić funkcję Bluetooth w smartfonie.

4. System Android automatycznie zacznie wyszukiwać urządzenia w swoim zasięgu. Smartfon powinien wykryć pilota jako “klawiaturę Bluetooth”. Gdy tak się stanie, na ekranie telefonu należy włączyć wykrytą "klawiaturę Bluetooth".

5. Po włączeniu w telefonie trybu aparatu fotograficznego, pilot powinien już automatycznie działać. Mniejszy przycisk na pilocie będzie służył jako spust migawki, a większy będzie obsługiwał zoom.

Utrudnienia podczas podłączania monopoda do telefonu

Selfie Stick Setty Monopod z bluetooth

Niekiedy zdarza się, że smartfon nie wykrywa monopoda z Bluetooth poprawnie. W takiej sytuacji ustawienia trzeba wprowadzić ręcznie. Zgodnie z powyższą instrukcją, pkt. 1 - 4, należy podłączyć kijek do telefonu, następnie uruchomić aplikację aparatu i przełączyć go na obiektyw przedni. W funkcji określającej głośność, należy kliknąć przycisk „migawka”.

Smartfony, w których zmienione zostało oprogramowanie fabryczne, mogą do prawidłowego funkcjonowania pilota wymagać zainstalowania aplikacji Camera 360. Program można pobrać za darmo z Google Play Store.

Selfie sticki sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (7)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.