Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Jak podłączyć telefon do radia samochodowego?

Dzięki odpowiednim aplikacjom dzisiejsze smartfony stały się przenośną bazą utworów muzycznych i oferują nieporównywalnie większą funkcjonalność niż tradycyjne nośniki. Podpowiadamy jak połączyć urządzenie mobilne z systemem multimedialnym w samochodzie.

W starszych autach - kabel AUX

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Aby podłączyć smartfona do radia w starszym aucie z wejściem AUX, należy zaopatrzyć się w kabel audio jack 3,5 mm, który jest męski z obu stron. Jedną końcówkę kabla trzeba włożyć w gniazdo słuchawkowe smartfona, a drugą w wejście AUX w samochodzie. Tego typu rozwiązanie oczywiście nie pozwala na sterowanie utworami z poziomu samochodu, ale umożliwia zarządzanie muzyką za pomocą zainstalowanej na nim aplikacji (np. Spotify).

pop holder w aucie

Osoby korzystające z tej funkcji mogą zakupić w naszym sklepie niewielki uchwyt do samochodu, Pop Holder. Gadżet jest niedrogi i umożliwia przymocowanie telefonu w dowolnym, wygodnym miejscu na kokpicie lub kierownicy auta. Dzięki temu korzystanie z muzycznych aplikacji na telefonie podczas jazdy będzie wygodne i bezpieczne. Tradycyjne uchwyty samochodowe  również świetnie się sprawdzą.

W nowszych samochodach - Bluetooth

pop holder w aucie

Zdecydowanie wygodniejsze i stosowane w nowszych samochodach rozwiązanie to łączenie telefonu z systemem multimedialnym auta poprzez Bluetooch. Dzięki tej funkcji możliwe jest odbieranie połączeń, prowadzenie rozmów oraz bezprzewodowe przesyłanie muzyki.

Na rynku dostępne są systemy o różnym stopniu zaawansowania. Nawet najprostsze pozwalają na wygodne, bezprzewodowe przesyłanie muzyki, ale kontrolowanie playlisty możliwe jest wyłącznie z poziomu smartfona. Rozbudowane systemy umożliwiają komfortowe zarządzanie muzyką z poziomu auta.

Bezprzewodowe przesyłanie muzyki a bateria telefonu

power bank

Warto zaznaczyć, że korzystanie z funkcji bezprzewodowego przesyłania muzyki przez Bluetooth jest niestety energochłonne i może w efekcie skończyć się rozładowaniem baterii w trakcie jazdy. Osoby, które chcą bez przeszkód cieszyć się udogodnieniami urządzeń mobilnych, powinny zaopatrzyć się w dobrą, samochodową ładowarkę do telefonu lub praktyczny power bank. Dzięki tego typu akcesoriom w każdej chwili możliwe będzie podładowanie smartfona podczas jazdy.

sprawdź pojemne power bankiOcena: 4.20 / 5.0 (24)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.