Jak podzielić ekran w telefonie na pół? (Android)

Dzielenie ekranu w Androidzie to przydatna funkcja, która pozwala na uruchomienie i korzystanie z więcej niż jednej aplikacji naraz. Dzięki temu możemy na przykład jednocześnie korzystać z Map Google i Facebooka czy pisać wiadomości i sprawdzać pocztę. Jak łatwo podzielić ekran w smartfonie? Podpowiadamy!

Jak włączyć tryb podzielonego ekranu w Androidzie?

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Dzielenie ekranu w telefonie jest bardzo proste. Wystarczy zastosować jedną z poniższych metod:

Metoda I 

Jak podzielić ekran w telefonie na pół? (Android)

Włącz jedną z aplikacji, z której chcesz korzystać. Następnie naciśnij i przytrzymaj przez chwilę ikonę przełącznika aplikacji (mały kwadrat na dole ekranu). W tym momencie włączona aplikacja “zminimalizuje się” do górnej połowy ekranu, a ikony pozostałych aplikacji ukażą się w dolnej części wyświetlacza. Kliknij aplikację, której chcesz używać, a wypełni ona dolną połowę ekranu.

Metoda II

Wybierz jedną z aplikacji, z której chcesz korzystać w trybie podzielonego ekranu i stuknij ikonę kwadratu. Gdy wyświetli się ostatnio uruchomiona aplikacja, przytrzymaj ją, przeciągnij na górę ekranu i upuść. Następnie kliknij drugą aplikację, a pojawi się ona w dolnej połowie ekranu.   

Jak wyłączyć widok podzielonego ekranu? 

Jak włączyć tryb podzielonego ekranu w Androidzie?

By zakończyć sesję w trybie podzielonego ekranu, naciśnij i przytrzymaj dłużej ikonę kwadratu. Możesz również przeciągnąć linię podziału do górnej lub dolnej krawędzi. Wtedy jedna z używanych aplikacji się wyłączy. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi udało Ci się podzielić ekran w swoim telefonie i od teraz wiesz, jak korzystać z kilku aplikacji jednocześnie. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.