Jak połączyć telefon z komputerem?

Łączenie smartfona z komputerem posiada wiele zalet, wliczając w to nie tylko przesyłanie zdjęć, ale także możliwość tworzenia kopii zapasowych plików. Większość telefonów możemy podłączyć do komputera poprzez standardowy kabel USB, a w niektórych przypadkach możemy wykorzystać w tym celu również łączność Bluetooth.

Użyj kabla USB

Jak połączyć telefon z komputerem? przez kabel USB

Do połączenia telefonu z komputerem możesz wykorzystać ten sam kabel USB, który wykorzystujesz do ładowania swojego smartfonu – większość ładowarek posiada już wypinany kabel. Podczas podłączania zarówno komputer, jak i telefon musi być włączony. Jeśli smartfon będzie wyłączony, po podłączeniu do komputera prawdopodobnie przejdzie w tryb ładowania.

Upewnij się, czy posiadasz przewód USB kompatybilny z obydwoma urządzeniami

W przypadku smartfonów nowej generacji, takich jak Samsung Galaxy S10 czy Huawei P30 wykorzystywane są kable USB typu C. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego kabla lub pasującego złącza w laptopie, konieczne będzie wyposażenie się w odpowiednią przejściówkę.

Konfiguracja poprzez USB

Jak połączyć telefon z komputerem? przez USB

Po podłączeniu telefonu do komputera odczekaj chwilę, by urządzenia zostały ze sobą skonfigurowane. Po kilku sekundach na Twoim smartfonie powinien pojawić się komunikat, jak chcesz wykorzystać USB. Do Twojego wyboru pozostaje:

• tryb ładowania,

• podłączenie zasilania,

• przesłanie plików lub użycie urządzenia jako MIDI (cyfrowego interfejsu instrumentów muzycznych).

Podobnie na komputerze pojawi się okno o treści „Co chcesz zrobić z tym urządzeniem?”. Opcje do wyboru to:

• importowanie zdjęć i filmów,

• użycie telefonu jako urządzenia multimedialnego,

• otworzenie urządzenia, aby wyświetlić pliki,

• lub niepodejmowanie żadnej akcji.

Jak połączyć telefon z komputerem poprzez Bluetooth?

Jak połączyć telefon z komputerem? - przez bluetooth

Do połączenia komputera i telefonu poprzez sieć Bluetooth wymagane jest obsługiwanie tej łączności przez obydwa urządzenia. W smartfonie włączymy Bluetooth, na przykład udając się do Ustawień, a następnie Połączeń urządzenia. Na komputerze także należy przejść do Ustawień, gdzie znajdziemy zakładkę Bluetooth i inne urządzenia. Wyświetli się tam informacja, że komputer jest możliwy do wykrycia poprzez Bluetooth pod konkretną nazwą.

Parowanie urządzeń przez sieć Bluetooth

W ustawieniach Bluetooth na telefonie odszukujemy zakładkę Dostępne urządzenia, z której wybieramy nazwę naszego komputera. Po kilku sekundach na pulpicie pojawi się komunikat, czy chcemy sparować urządzenie i zostanie podany kod PIN, który musi zgadzać się na obu urządzeniach. Teraz Twoje urządzenia są już ze sobą zsynchronizowane. W zależności od modelu telefonu możesz m.in. przesyłać pliki lub odtwarzać muzykę na głośnikach komputera.

akcesoria gsm sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Wybierz jedną z powyższych ocen.