Jak połączyć telefon z telewizorem?

Telewizory Smart TV otworzyły nam duże możliwości nie tylko dzięki szybkiemu, intuicyjnemu dostępowi do Sieci, ale również z powodu możliwości ich konfiguracji z innymi urządzeniami elektronicznymi. Przykładowo połączenie telefonu z telewizorem pozwala na sterowanie smartfonem jak pilotem, używanie go jako klawiatury lub po prostu udostępnianie na dużym ekranie zgromadzonych zdjęć oraz filmów. Jaki jest na to najprostszy sposób i czy możemy połączyć telefon z telewizorem, który nie ma smart TV?

Połączenie Wi-Fi

Jak połączyć telefon z telewizorem przez Wifi?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest połączenie Twojego smartfona z telewizorem poprzez sieć bezprzewodową Wi-Fi, którą obsługują telewizory smart. Nie ograniczają Cię wówczas zbędne kable i przejściówki, a połączenie może być zapamiętywane przez urządzenia. Należy włączyć Wi-Fi na obu urządzeniach i dokonać ich sparowania, wyszukując po nazwie sprzętu.

Popularne aplikacje

Dzięki połączeniu bezprzewodowemu możliwa jest wygodna duplikacja ekranu smartfona na telewizorze. Najpopularniejsze aplikacje do połączenia telefonu z telewizorem to przede wszystkim: Smart View, Google Chromcast, Screen Mirroring oraz Miracast. Pozwalają one na intuicyjną obsługę wyświetlanej treści. Dzięki niektórym programom możemy również uzyskać odwrotny efekt, czyli przesłać obraz telewizora na telefon. Taki efekt mogą osiągnąć m.in. posiadacze telefonu Samsung Galaxy S10, którzy pobiorą aplikację Samsung Connect.

Telefon jako pilot do telewizora

Telefon jako pilot do telewizora

Wyczerpujące się baterie w pilocie do telewizora mogą być naprawdę irytujące. Na szczęście zamiast pilota możemy użyć smartfona. W tym celu należy połączyć urządzenia poprzez sieć Wi-Fi i pobrać na telefon aplikację umożliwiającą sterowanie telewizorem, na przykład TV Remote Control lub Pilot uniwersalny TV. Aby telefon łączył się z telewizorem od razu, gdy znajdzie się w zasięgu sieci, wystarczy oznaczyć połączenie jako zaufane.

Wykorzystaj kabel HDMI

Jeśli telewizor nie jest smart i nie posiada funkcji Wi-Fi, wówczas możemy wykorzystać kabel HDMI. Zdecydowana większość złącz micro USB, które umieszczane są we współczesnych smartfonach, posiada również tryb MHL pozwalający na transmisję obrazu na telewizorze. Aby jednak skorzystać z takiego rozwiązania, konieczny jest zakup przejściówki z micro USB na HDMI. Niektóre przejściówki pozwolą na jednoczesne ładowanie smartfona poprzez telewizor. Taka funkcja przyda się podczas zwiększonego zużycia baterii, które ma miejsce podczas połączenia z telewizorem.

akcesoria gsm sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.