Jak poprawnie zakładać etui na telefon?

Mogłoby się wydawać, że założenie etui na telefon to jedna z naprostszych czynności. Czasami jednak otrzymujemy wiadomości od klientów, że zakupiony pokrowiec „źle leży” i  nie dopasowuje się idealnie do poszczególnych elementów telefonu. W poniższym artykule wyjaśnimy jak poprawnie zakładać case na telefon.

Jak założyć etui?

Na samym początku należy upewnić się, że zamówiliśmy właściwe etui na nasz model telefonu. Na przykład Huawei P20 i Huawei P20 Lite to zupełnie różne smartfony i mimo podobnych nazw muszą zostać wyposażone w osobne akcesoria ochronne.

krok 1 jak założyć etui na telefon - czyszczenie urządzenia

Przed przystąpieniem do zakładania pokrowca należy dokładnie wyczyścić urządzenie ze wszystkich paprochów, drobinek kurzu i zabrudzeń.

krok 2 jak założyć etui na telefon

Etui należy nakładać na tył telefonu od góry, od miejsc i komponentów takich jak aparat i lampa błyskowa. Wówczas możliwe będzie odpowiednie dociśnięcie pokrowca i dopasowanie wycięć na poszczególne elementy urządzenia.

krok 3 jak założyć etui na telefon

Następnie należy powoli docisnąć palcami etui tak, by jak najlepiej przylegało do telefonu. 

krok 4 jak założyć etui na telefon

Na końcu należy sprawdzić czy zarówno z przodu jak i z tyłu etui dobrze prezentuje się na urządzeniu.

krok 7 jak założyć etui na telefon

krok 8 jak założyć etui na telefon

Podsumowując, aby dobrze założyć etui na smartfona, najważniejszy jest wybór właściwego futerału oraz odrobina uwagi i precyzji. 

sprawdź etui na telefon
 Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (3)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.